Прес-центр

На Запорізькій АЕС вперше модернізується система управління резервних дизельних електростанцій

Розмір шрифту

Скинути
10.09.2020

На Запорізькій АЕС вперше встановлюється програмно-технічний комплекс систем автоматичного управління дизель-генераторною установкою. Пілотна модифікація нової системи монтується на енергоблоці №4. Паралельно аналогічна робота ведеться на енергоблоці №5 ЗАЕС. Заходи виконуються у рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України.

Новий програмно-технічний комплекс, на відміну від старого, побудований на мікропроцесорних пристроях, а не на аналогових елементах. Він забезпечений двома новими важливими функціями, яких не було в старому устаткуванні. Це функції мажоритування й дублювання, що забезпечують більш надійну та безпечну роботу енергоблоків.

«Обсяг проєктних робіт дуже великий, бо разом з наявною системою управління заміні підлягають шафи розподільчих струмових збірок, секції 6 та 0,4 кВ, первинні датчики, регулятор обертів та реле швидкості – так званий поставний пакет. Сучасний програмно-технічний комплекс дублює усі відповідальні команди. За принципом дублювання побудовані й системи захисту та збудження. Коли два комплекти функціонують одночасно, при виході з ладу одного система збереже повну працездатність», - розповів старший майстер електричного цеху ЗАЕС Олександр Зовдун.

Нове устаткування для Запорізької АЕС розроблене вітчизняним науково-виробничим об'єднанням, яке виготовляє обладнання для атомних електростанцій з реакторами ВВЕР-1000.

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 10 вересня 2020 року становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 23%.