Прес-центр

На Запорізькій АЕС проходять виробничу практику майбутні енергетики

Розмір шрифту

Скинути
12.02.2020

Дванадцять студентів третього курсу Одеського національного політехнічного університету прибули на Запорізьку АЕС для проходження тритижневої виробничої практики.

Впродовж практики студенти повинні ознайомитися з структурою атомної станції, з її підрозділами, а також більш детальніше вивчити основне обладнання, і те, як працює атомна станція і яким чином здійснюється управління технологічним процесом.

Володимир Черноляхов, начальник управління кадрів, зазначив, що ця практика – детальніше знайомство зі студентами, які через декілька років прибудуть на Запорізьку АЕС молодими фахівцями. «ЗАЕС потрібні кваліфіковані і перспективні фахівці, які продовжать і зміцнять кращі традиції енергетиків», – підкреслив він.

На сьогоднішній день третьокурсники проходять теоретичне і практичне навчання в спеціалізованих лабораторіях навчально-технологічного комплексу центру підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру Запорізької АЕС.

Наприкінці практики для майбутніх енергетиків буде організована ознайомлювальна екскурсія по території атомної станції з відвідуванням енергоблока, майданчика сховища відпрацьованого ядерного палива, повномасштабного тренажера і тренажерного комплексу спеціальної підготовки ремонтного персоналу. «Дуже хочеться побачити атомну станцію зсередини, пройтися по її території, відвідати енергоблок, щоб мати уявлення про свою майбутню роботу, – зізнається студент Одеського національного політехнічного університету Олександр Сепетенко. – Як і мій батько, хочу бути енергетиком і управляти енергоблоком».

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - у 1995 році.