Прес-центр

На українській АЕС вперше впровадили новітню систему підвищення безпеки оболонки реактора

Розмір шрифту

Скинути
29.03.2021

На енергоблоці № 3 Южно-Української АЕС ввели в експлуатацію систему примусового скидання тиску з системи герметичного огородження реакторної установки. Цю новітню технологію в рамках проєкту ЄБРР та Євратома, а також Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки діючих енергоблоків, в Україні впроваджено вперше.

Система примусового фільтрованого скидання парогазової суміші з гермооболонки входить до переліку постфукусімськіх заходів. Вона призначена запобігти пошкодженню залізобетонних конструкцій та сприяти зменшенню викидів у довкілля у разі аварії.

Система примусового скидання тиску для енергоблока № 3 має комбіновану, двоступеневу, систему фільтрації. Перший ступінь – рідинна фаза, другий – метало-волокнисті фільтри. Вона забезпечує 99,99% очищення викидів для всіх типів аерозолів і 99,5% – для газоподібного йоду.

За розрахунками фахівців, можливість виникнення тиску, здатного навіть в умовах важких аварій зруйнувати гермооболонку реакторів типу ВВЕР, що експлуатуються в Україні, мізерна. 

Будівельно-монтажні роботи, налаштування та випробування системи було завершено в грудні 2020 року, а нині розпочалась експлуатація системи. НАЕК «Енергоатом» планує ввести таку систему в експлуатацію на всіх енергоблоках типу ВВЕР-1000 серії В-320 упродовж 2021 року, суттєво підвищуючи їхню безпеку.