Прес-центр

На РАЕС відбулось офіційне відкриття першого на діючих АЕС України комплексу з переробки РАВ

Розмір шрифту

Скинути
20.12.2017

 На майданчику Рівненської АЕС відбулись урочистості з нагоди завершення будівництва і початку проведення комплексних випробувань обладнання комплексу з переробки радіоактивних відходів (КПРАВ), який є першим на діючих атомних електростанціях України. Участь у заході взяли представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, НАЕК «Енергоатом», Рівненської та інших АЕС України, Спільного офісу підтримки управління інструментом з ядерної безпеки (JSO), Держатомрегулювання України, підрядних та проектних організацій, регіональної преси.

У ході виробничої наради з питань введення в дослідну експлуатацію КПРАВ заступник головного інженера РАЕС із загальностанційних об’єктів Федір Кислицин презентував основне призначення та мету створення комплексу, етапи його будівництва, принцип процесу переробки РАВ на кожній із семи установок комплексу, вартість та очікувані результати від експлуатації, а також надав загальну інформацію про поняття РАВ та їх стан зберігання на РАЕС. 

Як зазначив Федір Кислицин, 20 грудня за участю представників НАЕК «Енергоатом», Держатомрегулювання України та фахівців Рівненської АЕС на КПРАВ РАЕС розпочався перший етап комплексних випробувань на імітаторах РАВ, так звані «холодні» випробування. Другий етап, яким передбачено комплексні («гарячі») випробування з реальними радіоактивними відходами, стартуватиме 1 березня 2018 року. Їх успішне завершення стане початком промислової експлуатації комплексу.

Перший віце-президент – технічний директор НАЕК «Енергоатом» Олександр Шавлаков підкреслив, що завершення будівництва КПРАВ на РАЕС – це знакова подія для усього паливно-енергетичного комплексу України: «Без такого комплексу з переробки РАВ, як на РАЕС, не може бути майбутнього у жодної з українських АЕС. У цьому напрямку Рівненська АЕС – це флагман НАЕК «Енергоатом». Завдяки злагодженості та згуртованості колективу рівненських атомників успішно реалізовано важливий, актуальний та сучасний проект».

За словами заступника директора Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Світлани Кульчицької, введення КПРАВ в експлуатацію безумовно сприятиме розвитку та підтримці енергетичної незалежності країни. Створений вперше за часи незалежної України такий об’єкт із сучасним технологічним обладнанням -  це суттєвий крок вперед в галузі ядерної енергетики, що дозволить підвищити рівень безпеки АЕС та навколишнього довкілля.

Директор Спільного офісу підтримки управління інструментом з ядерної безпеки Девід Корбетт акцентував увагу на успішності міжнародного проекту, який був визначений прихильністю та самовіддачею усіх його учасників: «Коли на обладнанні комплексу будуть завершені усі випробування і розпочнеться промислова експлуатація комплексу - це стане невідємною частиною державної інфраструктури у сфері поводження з РАВ». Також Девід Корбетт запевнив у майбутній підтримці Єврокомісією (ЄК) українських проектів.

Відзначили високий корпоративний дух та єдність колективу РАЕС, відповідальність кожного з працівників Наталія Шумкова, виконавчий директор НАЕК «Енергоатом»з ядерної та радіаційної безпеки, та Тетяна Амосова, директор Компанії з інвестицій та перспективного розвитку. «Прагнення керівництва РАЕС сприяти розвитку управління капітального будівництва (УКБ) є основою успішного майбутнього електростанції», - підкреслила Т. Амосова.

В свою чергу, Павло Павлишин від імені колективу Рівненської АЕС виразив слова вдячності керівництву Компанії, представникам ЄК та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України за підтримку та сприяння в реалізації проекту, підрядним, проектним організаціям та постачальникам за розуміння і конструктивний діалог, а персоналу електростанції – за колосальну працю.

Під час виробничої наради, що проходила в рамках урочистостей, відбулось нагородження персоналу РАЕС, задіяного у спорудженні комплексу. Почесні грамоти НАЕК «Енергоатом» отримали начальник та майстер виробничої дільниці цеху дезактивації та радіоактивних відходів (ЦДтаРАВ) Володимир Горбунов та Ігор Уваров. Грамотами Компанії нагороджені інженер Юрій Крупченко та економіст УКБ Олена Хондока. Лист Подяки Компанії вручено інженеру дільниці ЦДтаРАВ Руслану Оксенюку.

З нагоди завершення будівництва комплексу Павло Павлишин, Олександр Шавлаков та Світлана Кульчицька урочисто перерізали символічну стрічку та здійснили обхід приміщень комплексу, оглянули технологічне обладнання.

Для журналістів було проведено брифінг, під час якого вони отримали інформацію щодо поводження з РАВ, продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС, посилення рівня фізичного захисту електростанції та перспективні об’єкти капітального будівництва.

Як підсумувала директор з інвестицій та перспективного розвитку НАЕК «Енергоатом» Тетяна Амосова, в Компанії розглядається питання будівництва енергоблоку №5 Рівненської АЕС, як заміщуючої потужності після завершення експлуатації перших двох блоків, адже це – майбутнє, до якого впевнено йде колектив електростанції.