Прес-центр

На РАЕС модернізують резервний статор турбогенератора для енергоблоків-мільйонників

Розмір шрифту

Скинути
13.01.2020

На Рівненській АЕС планують модернізувати резервний статор турбогенератора для енергоблоків-мільйонників за європейською технологією «GE Power Sp. z o. o.».

На майданчику РАЕС відбулася чергова нарада з обговорення питань модернізації резервного статора типу ТВВ-800-2УЗ за технологією «GE Power Sp. z o.o.» (Польща). Захід пройшов під головуванням віцепрезидента НАЕК «Енергоатом» Володимира Пишного та головного інженера-першого заступника генерального директора РАЕС Павла Ковтонюка за участю представників польської компанії та відокремленого підрозділу Енергоатома «Атомремонтсервіс».

За словами заступника головного інженера з електрообладнання та систем контролю і управління РАЕС Андрія Козюри, на сьогоднішній день на трьох українських АЕС експлуатуються п’ять потужних «швидкохідних» турбогенераторів із двополюсною конструкцією. Для забезпечення оперативного резерву в майбутньому рівненські атомники спільно з польськими колегами з «GE Power Sp. z o.o.» мають розпочати роботу над проєктом капітального ремонту резервного статора генератора, який з 2008 року зберігається у машинному залі енергоблоку №4 Рівненської АЕС.

У ході робочої зустрічі представники «GE Power Sp. z o.o.» ознайомили спеціалістів РАЕС із попередньо розробленими технічними розрахунками, висновками щодо технічних характеристик модернізованого статора, а також обговорили конструктивні рішення з підвищення потужності статора з 800 МВт до 1000 МВт. Директор з продажу в Україні Антуан Бое, інженери конструкторського бюро Войцех Ференс та Арно Трокслер відзначили, що їхня головна технічна пропозиція полягає у тому, щоб максимально покращити температурні режими крайніх пакетів активного заліза та конструктивних елементів нажимної плити статора при несенні генератором проєктного навантаження.

«Модернізація резервного статора ТВВ-800-2У3 до технічних характеристик ТВВ-1000-2УЗ дозволить у майбутньому використовувати даний статор як оперативний резерв Енергоатома. До кінця поточного місяця ми повинні отримати техніко-комерційну пропозицію від GE Power Sp. z o.o. для того, щоб у подальшому розробити у Компанії план дій з відновлення працездатного резерву статорів турбогенераторів для АЕС України», - підкреслив Андрій Козюра.

Довідково: У 2016 році НАЕК «Енергоатом» та «GE Power Sp. z o. o.» підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо розширення співробітництва у сфері модернізації обладнання машинних залів українських АЕС. Документ передбачає співпрацю між компаніями в напрямку збільшення вихідної потужності генераторів енергоблоків українських АЕС, підвищення їх ефективності та безпеки шляхом модернізації обладнання машинного залу. Компанія «GE Power Sp. z o. o.» є частиною корпорації «General Electric» (США) – одного зі світових лідерів в розробці реакторних технологій, виготовлені і модернізації електротехнічного обладнання для АЕС.