Прес-центр

На ХАЕС ввели в промислову експлуатацію нове компресорне обладнання

Розмір шрифту

Скинути
23.02.2021

Для забезпечення  безперебійної подачі стиснутого повітря на технологічні та ремонтні потреби на Хмельницькій АЕС ввели в промислову експлуатацію дві нові компресорні установки з водяним охолодженням продуктивністю 25 м3/хв кожна. Виробник установок – турецька фірма DALGAKIRAN MAKINA SAN.

Процес заміни старих компресорів розпочали ще 2007 року. Для реалізації програми з оновлення компресорного обладнання підготували необхідний пакет документів, зокрема й проєкт, розроблений ПАТ «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроєкт». Основним аргументом оновлення парку компресорів стало збільшення потреб у стисненому повітрі.

Реконструкцію компресорних установок розпочали з компресорів вітчизняного виробництва – сумського АТ «НВАТ» ВНДІ Компресормаш». Першу більш потужну установку типу ВВ-25/8 А ввели в експлуатацію на початку 2018-го. Вона стала пробним варіантом, оскільки повітряне охолодження стиснутого повітря було «новинкою» для хімічного цеху: компресори-попередники понад 30 років пропрацювали на водяному охолодженні.

Монтаж та введення в експлуатацію нових компресорів провели без залучення підрядних організацій – силами працівників енергоремонтного підрозділу та електричного цеху ХАЕС. Налагоджувальні роботи виконав персонал хімцеху.

Заступник начальника хімічного цеху з реконструкції та модернізації Дмитро Корсун пояснює, що це сучасне обладнання допоможе Хмельницькій атомній станції підтримувати на належному рівні основні технологічні процеси, підвищити надійність і збільшити кількість вироблення стиснутого повітря з 96 м³/хв (продуктивність чотирьох старих компресорів) до 155 м³/хв.

Наразі на загальностанційній компресорній станції (ЗКС) налічується п’ять нових компресорів. Завдяки їм можна забезпечити достатню кількість стисненого повітря, яке знадобиться і для налагодження повноцінної роботи комплексу з переробки радіоактивних відходів, який споруджується на промисловому майданчику ВП ХАЕС, і для завершення будівництва 3-го та 4-го енергоблоків.