Прес-центр

На енергоблоках Запорізької АЕС триває модернізація конденсаторів турбіни

Розмір шрифту

Скинути
20.03.2019

На енергоблоках Запорізької АЕС триває модернізація конденсаторів турбіни. На черзі - блок №2. В період планово-попереджувального ремонту на ньому буде проведена заміна конденсатора на новий, блочно-модульного виконання, виробництва АТ «Турбоатом».

Пілотним у виконанні цього проекту на Запорізькій АЕС був третій блок. Далі модернізація теплообмінного обладнання восени 2018 року пройшла на четвертому блоці, і вже наприкінці березня завершується дослідна експлуатація нового конденсатора. Скоро нове обладнання буде прийняте у промислову експлуатацію.

«Підготовчі роботи для заміни конденсатора на другому блоці почалися завчасно, задовго до початку планово-попереджувального ремонту. Навіть коли йшла активна робота в цьому напрямку на енергоблоці №4, на другому вже проводилися відповідні заходи», - розповів керівник служби головного фахівця з турбін ВП ЗАЕС Дмитро Самокіш.

На початок березня вже був у повній готовності монолітний бетонний майданчик поруч із блоком - призначений для розміщення модулів нового конденсатора, а також для демонтованих елементів старого обладнання. Власне з цього й розпочнеться основна робота з модернізації.

Нове обладнання ще знаходиться на заводі. Вже почалося його приймання на Турбоатомі. Розроблено спеціальні карти контролю всіх процесів, і по кожному несе відповідальність, як виробник, так і замовник.

«Це вже третя заміна конденсатора на Запорізькій АЕС. Маємо чималий досвід. Всі учасники процесу добре розуміють покладену на них відповідальність. Ми впевнені, що наше нове обладнання буде працювати ефективно та надійно», - резюмував Дмитро Самокіш.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році.