Прес-центр

На енергоблоці №5 Запорізької АЕС продовжується модернізація програмно-технічних комплексів

Розмір шрифту

Скинути
19.05.2020

Фахівці цеху теплової автоматики та вимірювань під час ремонтної кампанії на енергоблоці №5 Запорізької АЕС виконують низку заходів для продовження терміну експлуатації обладнання енергоблока. Проводиться модернізація уніфікованих комплексів технічних засобів на програмно-технічні комплекси, які надають повну інформацію про роботу обладнання.

Більша частина обладнання на енергоблоці №5 вже була замінена під час планово-попереджувального ремонту минулого року. В цю ремонтну кампанію модернізація продовжується.

«Проводиться заміна обладнання уніфікованих комплексів технічних засобів другої системи. Здійснюється організація нових місць контролю концентрації бору. Виконуються роботи: з модернізації керуючої системи безпеки шляхом заміни устаткування електроживлення; роботи по установці комплексної системи діагностики підсистем реакторної установки; роботи з оснащення енергоблока системою дистанційного контролю зусилля в армканатах, встановлення якої дозволяє виконувати об’єктивний щоденний контроль», - розповіла про виконання ремонтних робіт керівник групи з реконструкції цеху теплової автоматики та вимірювань Мілана Сердюк.

Всі нові системи та програмно-технічні комплекси, які поступово займають місце старого обладнання, відповідають сучасним технологіям та вимогам. Нове обладнання  підвищує рівень безпеки енергоблока та контролює його параметри, автоматично діагностує в режимі реального часу та надає данні оперативному персоналу.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 році, третій – в 1986 році, четвертий – в 1987 році, п'ятий – в 1989 році, шостий – в 1995 році.