Прес-центр

На енергоблоці №4 Запорізької АЕС проведено заміну акумуляторних батарей на третій системі безпеки

Розмір шрифту

Скинути
23.06.2020

На енергоблоці №4 продовжується ремонтна кампанія, під час якої проведено заміну акумуляторних батарей на третій системі безпеки.

«Акумуляторні батареї - це один з елементів аварійного електропостачання, призначений для безперебійного живлення споживачів першої категорії. Модернізація, без сумніву, підвищить безпеку роботи енергоблока. Нові акумуляторні батареї потужніші і мають триваліший термін служби - розраховані на 25 років експлуатації», - розповів провідний інженер з організації експлуатації та ремонту електрообладнання блоків електричного цеху Денис Карпенко.

Раніше нові елементи живлення були встановлені на першій і другій системах безпеки, керуючій обчислювальній системі, системі керування і захисту реакторної установки. Заміна акумуляторних батарей на третьому каналі системи безпеки завершила процес модернізації акумуляторів на четвертому енергоблоці.

Аналогічне устаткування надійно функціонує на перших трьох енергоблоках Запорізької АЕС, чим добре себе зарекомендувало.

Довідка: Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 23%.