Прес-центр

На енергоблоці №1 ЮУАЕС виконується реконструкція системи охолодження генератора

Розмір шрифту

Скинути
14.09.2020

На Южно-Українській атомній станції згідно з галузевою «Комплексною (зведеною) програмою підвищення ефективності та надійності експлуатації енергоблоків АЕС ДП «НАЕК «Енергоатом» на період 2017–2020 років» виконується реконструкція системи охолодження генератора енергоблока №1.

«Реконструкція системи охолодження генератора 1000 МВт з переходом на замкнену систему зі встановленням чотирьох пластинчастих теплообмінників та двох фільтрів на трубопроводи технічної води, відсічної арматури та байпасної лінії» – таке описання виконуваних робіт зазначено у технічній документації.

Відведення тепла, що виділяється під час роботи генератора, відбувається в газоохолоджувачах, які мають забезпечувати ефективне остудження водню. Раніше система охолодження генератора працювала на розімкненому контурі, тобто в охолоджувачі подавалася вода з Ташлицького водосховища, що призводило до утворення карбонатних відкладень на теплообмінному обладнанні, а відтак – до позапланових зупинок енергоблоків для проведення очищення трубок газоохолоджувачів.

«Було розроблено проєкт, згідно з яким два кожухотрубні теплообмінники демонтовано і замість них встановлено 4 пластинчасті теплообмінники шведської фірми «Альфа Лаваль». Суть реконструкції полягає у тому, що до контура охолодження газоохолоджувачів подаватиметься хімзнесолена вода. Таким чином виключено забруднення внутрішніх поверхонь трубок, тож не доведеться їх чистити і розвантажувати енергоблоки», – розповів заступник начальника ТЦ-1 Юрій Свінаренко.

Охолодження знесоленої води замкненого контуру проводитиметься технічною водою Ташлицького водосховища у пластинчастих теплообмінниках. Для їхнього захисту від забруднення передбачено встановлення двох фільтрів із системою автоматичного самоочищення (теж шведської фірми «Альфа Лаваль»).

«Таку роботу раніше не проводили на атомних електростанціях України, тож виникають деякі запитання до проєктантів, до процесу монтажу, але всі операції виконуються з дотриманням графіка ремонту, щоб енергоблок був підключений до енергомережі вчасно», – підсумував Юрій Свінаренко.

ППР на енергоблоці №1 розрахований на 57 діб. Наразі дві третини часу, відведеного на ремонт, уже позаду.

 Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною встановленою потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

1996 року як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 600 млрд кВт-год електроенергії. ВП ЮУАЕС сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2015 «Система управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2015 «Система екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісніченко Володимир Анатолійович.