Пресцентр

Концепція розвитку атомно-промислового комплексу до 2026 року – крок до зміцнення енергонезалежності України

Розмір шрифту

Скинути
30.12.2021

29 грудня 2021 року Кабінет Міністрів України затвердив Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу на період до 2026 року. Документ розроблено на виконання рішення РНБО «Про заходи з нейтралізації загрози у сфері атомної енергетики і промисловості».

«Основною метою цієї концепції є створення умов для збільшення виробництва урану до повного забезпечення потреб вітчизняної атомної енергетики, а також підвищення енергетичної незалежності України», – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко під час презентації документу на засіданні Уряду.

Концепцією передбачається, зокрема:

-           збільшення обсягів виробництва урану та зниження витрат на його виробництво завдяки освоєнню Новокостянтинівського й Апрельського родовищ із будівництвом нових уранових об’єктів протягом 2023–2025 рр. і їх введенням в експлуатацію у 2026 році;

-           реконструкція гідрометалургійного заводу та сірчанокислотного цеху ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат»;

-           технічне переоснащення та створення потужностей для виробництва діоксиду цирконію в обсязі 320 тонн на рік;

 

Також заплановано організацію співпраці з інтеграції виробленого в Україні діоксиду цирконію у виробництво цирконієвих сплавів і цирконієвого прокату в іноземних виробників ядерного палива для АЕС України.

Раніше міністр енергетики Герман Галущенко та керівник Енергоатома Петро Котін обговорили майбутнє галузі під час робочої поїздки на Южно-Український енергокомплекс. Міністр привітав енергетиків з успішним пуском нових потужностей на Ташлицькій ГАЕС, побажавши всім, хто присвятив життя енергетиці, невичерпної енергії, здоров’я та добробуту.