Прес-центр

Команда молодих фахівців Енергоатома взяла участь у програмі ООН Young SDG Innovators

Розмір шрифту

Скинути
10.09.2020

Команда молодих фахівців ДП «НАЕК «Енергоатом» взяла участь у міжнародній програмі Young SDG Innovators від Глобального договору ООН.

9 вересня у Києві відбулось підбиття підсумків реалізації програми Young SDG Innovators в Україні. В рамках програми команда Енергоатома презентувала власне бачення подальшого інноваційного розвитку вітчизняної атомної генерації з одночасним забезпеченням сталої роботи української енергосистеми та постачанням десяткам мільйонів українців безпечної, низьковуглецевої й доступної електроенергії.

Аби досягти поставлених цілей, фахівці Енергоатома пропонують створити інноваційний хаб-технопарк «Let’s Do Nuclear», який зосередиться на виборі, оцінці та впровадженні найбільш ефективних інноваційних ядерних технологій з підвищеним рівнем надійності та безпеки. За ідеєю авторів проєкту, до команди технопарку окрім представників Компанії увійдуть також представники проектних інститутів, розробників технологій і обладнання, зарубіжних компаній-партнерів, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ), НЕК «Укренерго», навчальних закладів та підприємств атомно-промислового комплексу.

Згідно з правилами участі у програмі Young SDG Innovators, у ній беруть участь три інноватори (innovators) та один чемпіон (champion) від кожної компанії-учасника. Інноватори відповідають за розробку стійких бізнес-моделей, ініціатив та продуктів, які відповідають Цілям сталого розвитку (ЦСР) ООН. Командний чемпіон відповідає за координацію, підтримку та просування проекту інноваторів всередині компанії-учасника.

До команди інноваторів Енергоатома увійшли провідний інженер Відділу моніторингу світових напрямів функціонування й розвитку ядерно-енергетичного комплексу Дирекції з міжнародного співробітництва Ілля Краснуха, провідний інженер Відділу забезпечення реалізації проектів ВП «Атомпроектінжиніринг» Дмитро Корчагін та інженер з експлуатації устаткування атомної електростанції ВП «Атомпроектінжиніринг» Генріх Кальян. Чемпіоном команди став директор Департаменту комунікацій Дирекції з комунікацій Енергоатома Данило Лавренов.

Представники Енергоатома у своїй презентації зокрема звернули увагу на значний внесок світової атомної енергетики у боротьбу зі змінами клімату. «Кожна країна вільна самостійно обирати шлях до декарбонізації національної економіки. До прикладу, Німеччині для забезпечення надійної роботи енергосистеми нині доводиться балансувати потужності ВДЕ вугільною генерацією, зокрема й імпортуючи електроенергію з сусідніх держав – через політичне рішення про згортання атомної енергетики. Натомість у Франції, яка має розвинуту атомну енергетику, інтенсивність викидів СО­2 вдесятеро нижча, ніж у Німеччині», - зазначили автори презентації.

Генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні Тетяна Сахарук зазначила, що саме час шукати нові підходи та можливості у сталому розвитку. «Бізнес може зростати та розвиватися, лише  відповідаючи на глобальні виклики, - висловила переконання Сахарук. – Тож слід дивитися на бізнес-процеси через призму інноваторства та бажання позитивно впливати на права людини і стан довкілля”.   

В рамках української частини програми Young SDG Innovators також були представлені презентації команд Альфа-Банк Україна, ДТЕК, ПУМБ, Фармак, Astarta-Kyiv, EPAM та інших.

Про програму: Young SDG Innovators Program об’єднала 10 країн (Велика Британія, Данія, США, Туреччина, Україна, Бангладеш, Бразилія, Ліван, Мексика, Південна Африка). Проєкт реалізується досвідченими професіоналами у галузях інновацій та бізнес-трансформацій за фінансової підтримки Офісу Координатора системи ООН в Україні. 

У кожній з країн протягом майже року по 10 команд працювали над розробкою проєктів імплементації сталого розвитку до концепцій власних компаній. Програма складалася з навчально-практичних сесій та менторської підтримки із залученням експертів у галузі комунікацій, управління, прототипування, фінансів, бізнес-моделювання. У ній було використано спеціально адаптовану під Цілі сталого розвитку ООН модель Sustainable Experience Innovations (Стійкого інноваційного досвіду), що базується на принципах дизайн-мислення.