Пресцентр

Керівник Енергоатома представив перспективи впровадження ММР в Україні

Розмір шрифту

Скинути
09.07.2021

Т. в. о. президента  ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін презентував міжнародній спільноті перспективи впровадження в Україні технології малих модульних реакторів (ММР). Онлайн-конференція проходила 7-8 липня 2021 року в рамках Євразійського форуму зеленої енергетики та чистих технологій, організованого Міністерством торгівлі США.

При будівництві нових енергоблоків АЕС в Україні, зауважив керівник ДП «НАЕК «Енергоатом», Компанія надаватиме пріоритет реакторам типу PWR (Pressurized Water Reactor) великої потужності, проте уважно розглядатиме і малі модульні реактори, оскільки потреба у більш гнучких в експлуатації й маневрових потужностях АЕС невпинно зростає.

Пан Котін поінформував, що українські фахівці вже вивчають ММР-технології, які теж є доволі перспективними з огляду на майже нульовий рівень викидів вуглецю, можливість їх оперативного та серійного будівництва у стислі терміни – до трьох років, невисоку вартість будівництва та швидке повернення інвестицій, високу здатність працювати у маневреному режимі, можливість інтеграції з відновлюваними джерелами енергії.   

Також керівник Енергоатома повідомив: нещодавно НАЕК отримала пропозицію від американської компанії ARC щодо співпраці у впровадженні малих модульних реакторів ARC-100.

Проте слід пам’ятати, додав Петро Котін, що впровадження цієї інноваційної технології в Україні вимагатиме створення спеціальної нормативної й виробничої бази, урядової програми, а також зусиль українських атомників і профільного регулятора з приводу ліцензування новозведених ММР. Окрім того, зазначена технологія потребує суттєвого фінансування (а відповідно – і пошуку джерел інвестицій), суспільного консенсусу щодо її впровадження та висококваліфікованого персоналу на весь цикл експлуатації малих модульних реакторів.