Прес-центр

Карта професій для дівчат в енергетиці: Україна долає бар’єри, що стримують можливості жінок у цій галузі

Розмір шрифту

Скинути
21.07.2020

Виховання та залучення нових поколінь висококваліфікованих фахівців – один з пріоритетів українських енергогенеруючих компаній. Експертна організація CSR Ukraine, яка вже більше десяти років займається впровадженням корпоративної соціальної відповідальності в 40 українських компаніях, серед яких – НАЕК «Енергоатом», у партнерстві з Проектом енергетичної безпеки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID) провели дослідження «Жінки та чоловіки в енергетичній сфері».

Воно дозволило зрозуміти, які саме бар’єри заважають формуванню інтересу до енергетики серед молоді, особливо ж – серед дівчат, та що саме перешкоджає жінкам отримувати професійний розвиток, кар’єрне зростання і задоволення від роботи в енергетичній галузі. Було визначено, що в Україні спостерігається брак працівниць зі STEM-освітою (STEM – акронім, утворений від слів Science - природничі науки, Technology - технологія, Engineering - інженерія та Mathematics - математика. Окрім того, дослідники помітили, що вплив усталених гендерних ролей, культурних і соціальних норм у суспільстві призводить до низького представництва жінок в енергетичній сфері: всього 20-25% від загальної кількості працівників.

Відтак, CSR Ukraine та Проект енергетичної безпеки USAID почали розробку Карти професій. Її мета - допомогти школярам та школяркам, студентам та студенткам усвідомити розмаїття професій в енергетичній галузі, засвоїти важливі навички та розпочати кар'єрний шлях зі школи і до реалізації в обраній галузі. Ініціатива реалізується в рамках проєкту «Дівчата в енергетиці».

Як зазначила керівниця Центру «Розвиток КСВ» Марина Саприкіна, на думку експертів, чинна освітня система обмежує потяг дівчат до отримання енергетичних спеціальностей. «Завдяки Карті професій ми хочемо продемонструвати привабливість професій у сфері енергетики на прикладі реальних історій фахівців і фахівчинь», - повідомила Саприкіна.

Проект передбачає створення інформаційного буклета. Професіонали енергогенеруючих компаній розроблять Карту професій в енергетичному секторі, перелічать необхідні навички та вміння для цих професій, вкажуть курси та університети, де цьому вчать, опишуть перспективи розвитку галузі. В буклеті міститимуться практичні поради та матеріали від провідних українських компаній, і що найцікавіше – реальні історії фахівців і фахівчинь, які зробили блискучу кар’єру в енергетиці. Далі на основі цього буклета спеціалісти розроблять методичні матеріали для вчителів та серію інтерактивних уроків для учнів і учениць 5-10 класів середніх шкіл. Опісля буклет можна буде безкоштовно завантажити та використовувати в рамках навчальних програм.