Пресцентр

Інспекція МАГАТЕ перевірила Рівненську АЕС на дотримання міжнародних гарантій безпеки

Розмір шрифту

Скинути
22.04.2021

Енергоатом, оператор всіх діючих АЕС в Україні, демонструє повну відкритість і прозорість робочих процесів та продовжує активну співпрацю з найбільш авторитетними міжнародними організаціями, які контролюють ядерну безпеку в світі. 

Днями Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) завершило інспекцію на Рівненській АЕС щодо дотримання гарантій нерозповсюдження ядерної зброї. Інспектори констатували повне дотримання українською стороною виконання міжнародних зобов’язань.

Під час перевірки Post PIV (Physical inventory verification) представники МАГАТЕ за участі інженерів лабораторії ядерного палива відділу ядерної безпеки Рівненської АЕС перевірили відпрацьоване ЯП в басейні витримки енергоблока №2, встановили електронні печатки на ковпак реактора, плити перекриття і транспортний канал між басейном витримки та реактором енергоблока №2.

Начальник лабораторії відділу ядерної безпеки РАЕС Віталій Шумик підтвердив, що після завершення інспекції обговорили її результати та домовилися стосовно термінів наступних перевірок: «Доведено, що не було жодного переключення ядерних матеріалів з мирного використання на виробництво ядерної зброї або інших ядерних вибухових приладів. Планову інспекцію МАГАТЕ проведено у встановлені терміни, в повному обсязі та без зауважень».

Інспектори МАГАТЕ також перевірили ЯП у сховищі свіжого ядерного палива 1-го та 2-го енергоблоків на відповідність заявленим критеріям щодо збагачення палива U-235.

Раніше планову перевірку, яку проводять інспектори МАГАТЕ, успішно пройшли Южно-Українська та Запорізька АЕС.