Прес-центр

Holtec завершила виготовлення 20 контейнерів HI-STОRМ для проекту ЦСВЯП

Розмір шрифту

Скинути
04.02.2020

На заводі AMD (Advanced Manufacturing Division, місто Камден, США) компанії Holtec International завершено виготовлення та проведено заводські приймальні випробування 20 контейнерів HI-STОRМ та одного багатоцільового контейнеру БЦК-31 для відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) з реакторів ВВЕР-1000. Обладнання призначено для проекту Централізованого сховища відпрацьованого палива (ЦСВЯП) з українських АЕС, будівництво якого ведеться НАЕК «Енергоатом» за технологією Holtec International.

Контейнери HI-STОRМ та БЦК-31 виготовлено у рамках виконання другого етапу контракту між Енергоатомом та Holtec International на постачання обладнання для ЦСВЯП. Загалом другий етап передбачає виготовлення 20 контейнерів HI-STОRМ, 14 контейнерів БЦК-31, 6 контейнерів БЦК-85, 3 контейнерів HI-STАR та 3 залізничних платформ для перевезення контейнерів HI-STАR. Наразі на різних етапах готовності знаходиться виготовлення контейнерів БЦК-31, розпочато виготовлення контейнерів HI-STАR, 50% готовність 3-х залізничних платформ для перевезення HI-STАR.

Практично завершено постачання основного та допоміжного обладнання за першим етапом контракту, загалом отримано та прийнято 94 одиниці устаткування з 99 передбачених.

Нагадаємо, що наприкінці січня 2020 року в рамках впровадження технології поводження з відпрацьованим ядерним паливом компанії Holtec International на Рівненську АЕС прибув транспортний контейнер HI-STAR, призначений для захисту багатоцільових контейнерів з ВЯП від зовнішніх впливів під час їх транспортування з трьох АЕС України на ЦСВЯП.

На кінець минулого року капітальна будівельна готовність об’єктів на майданчику будівництва ЦСВЯП становила 97%. Зокрема вже облаштовані 110 залізобетонних фундаментів на майданчику зберігання контейнерів. Завершено будівництво та отримано сертифікат ДАБІ про прийняття в експлуатацію «Під’їзної залізничної колії до ЦСВЯП».

Довідка. Через відсутність власного централізованого сховища Україна змушена кожен рік витрачати близько 200 млн дол. на оплату послуг з вивезення та переробки відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) на території Росії. Контракт на будівництво ЦСВЯП між Енергоатомом і переможцем відповідного тендеру компанією Holtec International був підписаний ще у 2005 році, проте з ряду причин, у тому числі через зміну політичної кон'юнктури проект довгий час був фактично заморожений. Реальна робота за цим проектом відновилася у 2014 році, а будівельні роботи на майданчику ЦСВЯП, розташованому у зоні відчуження ЧАЕС, розпочались у листопаді 2017 року. Термін введення в експлуатацію 1-го пускового комплексу заплановано на 2020 рік.

Контракт на будівництво сховища передбачає, що компанія Holtec International постачатиме спеціальне устаткування для сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива та його транспортування, а також надасть Україні технології, що будуть застосовані, як на енергоблоках АЕС, так і при перевезенні ВЯП з АЕС до ЦСВЯП. Згідно умов контракту, Holtec International поставить для ЦСВЯП 94 системи зберігання відпрацьованого ядерного палива; подальше виробництво цих систем зберігання відпрацьованого палива відбуватиметься в Україні.