Пресцентр

Господарський суд Києва зареєстрував справу за позовом Енергоатома до Гарантованого покупця про стягнення 3 млрд грн

Розмір шрифту

Скинути
25.03.2020

У Господарському суді м. Київ зареєстровано справу №910/4160/20 за позовом ДП «НАЕК «Енергоатом» до ДП «Гарантований покупець» про стягнення основного боргу та штрафних санкцій у сумі близько 3 млрд гривень за відпущену в лютому 2020 року електричну енергію в межах виконання спеціальних обов’язків згідно з постановою КМУ №483.

Оскільки Гарантований покупець порушив умови договору з Енергоатомом в частині своєчасної та в повному обсязі оплати за відпущену електричну енергію, Компанія була вимушена обмежити продаж Гарантованому покупцю певного обсягу електричної енергії, а також застосувати своє право на нарахування штрафних санкцій.

Призупинення відпуску електричної енергії Гарантованому покупцю та нарахування штрафних санкцій здійснювалося Енергоатомом виключно в межах правового поля, базуючись на нормах законодавчих та підзаконних нормативно-правових актів, що регулюють діяльність на ринку електричної енергії, та умовах укладеного договору.

Про цю ситуацію було належним чином проінформовано Гарантованого покупця, Регулятора та Мінекоенерго.

Нагадаємо, що Компанія неодноразово звертала увагу Регулятора та Мінекоенерго на критичну ситуацію, що склалася на ринку електричної енергії та попереджала про можливість настання у зв’язку з цим обставин, за яких Гарантований покупець буде не в змозі виконувати належним чином умови договору купівлі-продажу електричної енергії, укладеного між ним та Енергоатомом у межах виконання спеціальних обов’язків.

Кабінетом Міністрів України на Енергоатом покладено спеціальні обов’язки для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії. Компанія реалізує майже 85% відпущеної електроенергії Гарантованому покупцю. Зазначений напрям продажу є основним джерелом доходу та надходження грошових коштів для Компанії, а також ключовим важелем для утримання цін на електроенергію для населення.