Прес-центр

Галузевий тренажерний комплекс Запорізької АЕС введено в промислову експлуатацію

Розмір шрифту

Скинути
15.06.2018

Запорізька АЕС отримала сертифікат Державної архітектурно-будівельної інспекції на введення тренажерного комплексу спеціальної підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру Запорізької АЕС в промислову експлуатацію.

«Це знакова подія не лише для Запорізької АЕС, а й для атомної енергетики України. Нам є чим пишатися. Тренажерний комплекс - унікальний об'єкт, прекрасний навчальний центр, оснащений реальним обладнанням реакторного відділення і введення його в промислову експлуатацію - великий внесок в підвищення надійності і безпеки атомних станцій України. Комплекс дозволить готувати ремонтний персонал для всіх АЕС країни, а в перспективі і для всіх країн, що експлуатують реактори типу ВВЕР», - прокоментував подію генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець.

Тренажерний комплекс спеціальної підготовки ремонтного персоналу Запорізької АЕС - це один з найуспішніших проектів в сфері ядерної безпеки, який було реалізовано в Україні за підтримки Європейської комісії.

Завдяки застосуванню цілого ряду повномасштабних моделей обладнання, перший в своєму роді тренажер реакторної установки атомного енергоблока, сприятиме підготовці і підвищенню кваліфікації ремонтного персоналу, що дозволить виконувати операції з технічного обслуговування і ремонту на встановленому діючому обладнанні відповідно до найвищих стандартів, як з точки зору забезпечення безпеки ремонтного персоналу, так і з точки зору забезпечення працездатності устаткування, що обслуговується.

Комплекс пропонує нові централізовані системи підготовки і підтримки кваліфікації ремонтного персоналу не тільки для працівників відокремлених підрозділів НАЕК «Енергоатом», а й для фахівців зарубіжних АЕС, ТЕС, персоналу інших галузей промисловості з однотипним обладнанням, студентів вітчизняних і закордонних профільних навчальних закладів з різними рівнями акредитації.