Пресцентр

Фахівці Енергоатома завершують будівництво воднево-кисневої станції №2 ЗАЕС

Розмір шрифту

Скинути
30.09.2021

НАЕК «Енергоатом» виконав монтажно-будівельні роботи на будівництві воднево-кисневої станції №2 Запорізької атомної електростанції. Також Державна архітектурно-будівельна інспекція України видала сертифікат про введення цього об’єкту в експлуатацію.

У будівлі воднево-кисневої станції №2 ЗАЕС встановлені два електролізери типу СЕУ-20 продуктивністю 20 м3/год кожен. Для накопичування водню передбачено шість ресиверів, а транспортуватися на енергоблоки речовина буде через магістральні трубопроводи. Наприкінці травня фахівці електроцеху спільно з працівниками підрядної організації успішно провели пробний пуск двох електролізерів.

Виробництво водню на ЗАЕС буде значно збільшено внаслідок включення в роботу нової установки. Водень використовується для охолодження турбогенераторів енергоблоків Запорізької АЕС. Завдяки надійній схемі виробництва і транспортування на новій станції істотно зростуть запаси цього ресурсу для експлуатаційних витрат усіх шести турбогенераторів, а також з’явиться можливість повністю зупинити наявну електролізну установку для проведення капітального ремонту.

 

Для довідки: Запорізька АЕС – атомна електростанція, розташована у степовій зоні на березі Каховського водосховища в Запорізькій області поруч із містом Енергодар. Це найбільша в Європі й шоста у світі за потужністю атомна станція, яка працює шістьма енергоблоками по 1 млн кВт кожний.

Рішення про будівництво Запорізької АЕС ухвалили в 1977-му.

З 1984 року внесок ЗАЕС в енергетику України зріс із 2% до 20,4% (1/5 частка всієї вироблюваної в країні електроенергії). На АЕС передбачено комплекс заходів, які гарантують безпечне й екологічно чисте вироблення електроенергії.

Від свого запуску і дотепер ЗАЕС виробила 1223,38 млрд кВт-год електроенергії.