Прес-центр

Енергоблок №5 Запорізької АЕС виведено в плановий ремонт

Розмір шрифту

Скинути
03.06.2019

3 червня 2019 року о 00:01 енергоблок №5 Запорізької АЕС відключено від енергомережі для проведення середнього планового ремонту. Тривалість ремонту складе 119 діб і триватиме до 27 вересня 2019 року.

В даний час в роботі перебувають чотири енергоблоки Запорізької АЕС із сумарним навантаженням 3 620 МВт. На енергоблоці №2 йде 83 доба планового капітального ремонту.

Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків та персоналу немає.

На енергоблоці №5 в ході ремонту планується виконання середнього ремонту реакторної установки з повним вивантаженням активної зони реактора, капітальний ремонт парогенератора №3, головного циркуляційного насоса №1, електродвигуна головного циркуляційного насоса №1, тепломеханічного обладнання дизель-генератора резервної дизельної електростанції. Заплановано проведення контрольно-профілактичних робіт на системі попереднього напруження захисної оболонки.

Також буде виконано капітальний ремонт турбіни парової, середній ремонт технологічно взаємозалежного обладнання – турбогенератор – збудник – вимикач - струмопровід і поточний ремонт фаз «А», «В», «С» блочного трансформатора.

48 відпрацьованих тепловиділяючих збірок будуть відправлені на зберігання в сухе сховище відпрацьованого ядерного палива ЗАЕС.

Крім того, будуть виконані надрегламентні роботи: модифікація насосних агрегатів з чавунними корпусами систем важливих для безпеки реакторного відділення енергоблоків Запорізької АЕС, заміна щитів постійного струму, заміна акумуляторних батарей, заміна системи збудження турбогенератора, забезпечення аварійного електропостачання в умовах тривалого повного знеструмлення АЕС. Під час ремонту буде проведена заміна обладнання уніфікованих комплексів технічних засобів на програмно-технічні комплекси керуючої системи безпеки, реконструкція інформаційно-обчислювальної системи, реконструкція обладнання автоматичної пожежної сигналізації. Буде також проведена інспекція тепловиділяючих збірок виробництва компанії Westinghouse, що експлуатуються в складі активної зони.

Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 3 червня становить 8-12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6 000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 році, третій – в 1986 році, четвертий – в 1987 році, п'ятий – в 1989 році, шостий – у 1995 році.