Прес-центр

Енергоблок №2 Запорізької АЕС виведено у планово-попереджувальний ремонт

Розмір шрифту

Скинути
13.03.2019

13 березня 2019 року о 00:04 енергоблок №4 Запорізької АЕС відключено від енергомережі і виведено в плановий капітальний ремонт. Тривалість ремонту складе 160 діб.

В даний момент на Запорізькій АЕС в роботі знаходяться 4 енергоблока. Сумарна потужність генераторів становить 4 000 МВт. Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків та персоналу немає.

В період ремонту заплановано виконати наступні основні регламентні роботи:

  • капітальний ремонт: реакторної установки з повним вивантаженням активної зони і контролем корпусу реактора, парогенератора-1, головного циркуляційного насоса-3,  електродвигуна головного циркуляційного насоса-3, бака аварійного запасу розчину борної кислоти, теплообмінника аварійного розхолоджування, технологічно взаємозалежного обладнання - турбогенератор-збудник-вимикач і поточний ремонт струмопроводу;
  • середній ремонт турбіни парової з розкриттям циліндра низького тиску-2;
  • поточний ремонт фаз «А», «В», «С» блочного трансформатора-2.

Також будуть проведені контрольно-профілактичні роботи на системі переднатягнення захисної оболонки.

Крім того, в період ремонту буде виконана грандіозна надрегламентна робота - заміна конденсаторів турбіни. Аналогічна робота вже виконана на енергоблоках №№3, 4 Запорізької АЕС. Експлуатація конденсаторів «блочно-модульного» виконання продемонструвала: нове обладнання істотно підвищує ефективність енергоблоків за рахунок виробництва додаткової електроенергії та зниження витрат на ведення водно-хімічного режиму.

Радіаційний фон на проммайданчику і в санітарно-захисній зоні (територія навколо АЕС радіусом 2,5 км) ‒ 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування Запорізької АЕС.

Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий –  в 1985 р., третій – в 1986 р., четвертий – в 1987 р., п'ятий – в 1989 р., шостий – у 1995 році.