Прес-центр

Енергоатом провів засідання штабу з питань будівництва енергоблоків №№3 та 4 Хмельницької АЕС

Розмір шрифту

Скинути
12.02.2021

12 лютого на Хмельницькій АЕС під головуванням керівника Енергоатома Петра Котіна відбулося засідання штабу з питань будівництва 3-го та 4-го енергоблоків. У ньому взяли участь представники Дирекції Енергоатома, Хмельницької АЕС, Київського науково-дослідного та проєктно-конструкторського інституту «Енергопроєкт», відокремленого підрозділу «Атомпроєктінжиніринг».

Петро Котін нагадав, що будівництво енергоблоків №№ 3, 4 ХАЕС визначено як стратегічне завдання Указом Президента №406 «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики». Він підкреслив: уже проведено державну експертизу ТЕО і повторне обстеження будівельних конструкцій. Нині фахівці Енергоатома підготовили та передали на розгляд Кабінету Міністрів України законопроєкт про спорудження енергоблоків №№ 3, 4 ХАЕС. Далі Уряд має подати цей законопроєкт на розгляд Верховної Ради.

Т. в. о. президента Компанії також додав, що до будівництва енергоблоків передусім залучатимуть передові національні компанії – очікується, що їхня частка в локалізації виготовлення обладнання сягатиме 70%. Для ефективного співробітництва з вітчизняними підприємствами вже створено робочі групи, які готують номенклатуру обладнання для 3-го та 4-го енергоблоків.

Першочерговими завданнями стосовно блоків №3 та №4 ХАЕС штаб визначив ухвалення Закону про будівництво нових енергоблоків, розробку проєктної документації, завершення оцінки впливу будівництва на довкілля, а також проведення робіт у підготовчому періоді.