Пресцентр

Енергоатом продовжує співпрацю з ВАО АЕС

Розмір шрифту

Скинути
25.11.2021

НАЕК «Енергоатом» давно та плідно співпрацює зі Всесвітньою асоціацією організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС). Однією з її довгострокових програм є проведення місій технічної підтримки атомних станцій.

15–23 листопада експерти регіонального центру ВАО АЕС працювали на Хмельницькій АЕС. Вони здійснили контроль та оцінили стан технічного супроводу обладнання і систем, а також порядок і періодичність проведення обходів обладнання та систем персоналом інженерної підтримки. Крім того, фахівці Асоціації проаналізували тенденції зміни параметрів, що характеризують стан обладнання.

Підсумовуючи результати місії технічної підтримки, керівник команди експертів, радник ВАО АЕС-МЦ Іван Гончаров відзначив професіоналізм керівництва та інженерно-технічного персоналу. «На всіх рівнях керування персоналом розуміють важливість інженерно-технічної підтримки, – зазначив він. – Із таким персоналом, як на Хмельницькій АЕС, можна вирішувати будь-які завдання».

А заступник головного інженера з експлуатації ВП ХАЕС Євгеній Носиков наголосив на ролі місії підтримки, зазначивши, що її результат «допоможе оптимізувати й удосконалити певні процеси, що забезпечить надійну роботу ХАЕС».

За підсумками роботи місія окреслила проблемні питання та надала відповідні рекомендації щодо їх розв’язання.

Нагадаємо, що однією з основних програм ВАО АЕС є також проведення партнерських перевірок атомних станцій. Такі перевірки є добровільними та дають можливість ділитися досвідом експлуатації, вдосконалювати виробництво, підвищувати рівень безпеки та надійності енергогенеруючого підприємства. Не так давно, з третього по 17 вересня партнерська перевірка проводилася на Рівненській АЕС, де експерти Асоціації побували вже у дев’ятий раз.