Пресцентр

Енергоатом продовжує фінансування важливої соціальної програми в рамках добудови Ташлицької ГАЕС

Розмір шрифту

Скинути
17.11.2021

Завершення будівництва гідроагрегатів Ташлицької гідроакумулювальної електростанції (ТГАЕС), яка є частиною Южно-Українського енергетичного комплексу, не тільки передбачене Енергетичною стратегією України до 2035 року, а й зумовлене сучасними викликами Миколаївського регіону, що потерпає від нестачі питної води. Адже добудова ТГАЕС є надзвичайно важливою передусім для безперебійного водопостачання населенню та агробізнесу Миколаївщини.

Тривалий час будівництво було заморожене, однак відтоді як змінилося керівництво НАЕК «Енергоатом», одразу кілька масштабних стратегічних проєктів Компанії, зокрема й розбудова Южно-Українського енергокомплексу, зрушили з місця.

Так, на початку червня 2021 року на Южно-Українській атомній станції в рамках реконструкції системи технічного водопостачання АЕС запустили в роботу першу чергу бризкальних басейнів та нову насосну станцію. Своєю чергою на Ташлицькій ГАЕС наприкінці поточного року планують здати в експлуатацію третій гідроагрегат.

Водночас Енергоатом ще з 2001 року фінансує важливу для регіону соціальну програму, спрямовану на вирішення нагальних проблем, з якими стикаються жителі прилеглих до ЮУАЕС територій. Щороку місцеві бюджети отримують до десяти відсотків від загальної суми коштів, яка виділяється на добудову станції.

Відкоригованим проєктом «Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» передбачається виділення 910,6 млн грн на вирішення соціальних та екологічних питань. Станом на 1 січня 2021 року фактично було виділено 191,8 млн грн.

Розподілили суму наступним чином:

 • Арбузинський район – 20,9 млн грн;
 • Братський район – 14,2 млн грн;
 • Вознесенський район – 25,2 млн грн;
 • Доманівський район – 33,3 млн грн;
 • Новоодеський район – 11,6 млн грн; Первомайський район – 8,6 млн грн;
 • місто Вознесенськ – 36,6 млн грн;
 • місто Первомайськ – 9,3 млн грн;
 • РЛП «Гранітно-степове Побужжя» - 0,8 млн грн;
 • місто Миколаїв – 8 млн грн;
 • місто Южноукраїнськ – 23,3 млн грн.

2021 року в рамках соціальної програми виділено 74,4 млн грн (без ПДВ).

Ці кошти спрямували на:

 • реконструкцію дитячого навчального закладу №4 в селі Трикратне Олександрівської ОТГ (8,7 млн грн);
 • реконструкцію водозабірних споруд для господарсько-питних потреб Вознесенська (12,8 млн грн);
 • будівництво мостового переходу через річку Південний Буг між селами Костянтинівка Арбузинського району та Богданівка Доманівського району з реконструкцією під’їзних автодоріг (32,9 млн грн);
 • реконструкцію екстреної медичної допомоги «Первомайської центральної міської багатопрофільної лікарні» (3,6 млн грн);
 • реконструкцію Олександрівської загальноосвітньої школи I–III ступенів з прибудовою спортивної зали (Вознесенський район; 16,4 млн грн).

Як соціально відповідальна Компанія, Енергоатом стабільно й у повному обсязі продовжує надалі фінансувати соціальні, екологічні та інфраструктурні проєкти, важливі для населення прилеглих до Ташлицької ГАЕС районів.

Для довідки: Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС має  підвищити ефективність роботи самої станції та сприяти вирішенню гострих проблем – і з питною водою для зрошення сільськогосподарських угідь та постачання населенню, і санітарно-екологічних попусків у нижній течії Південного Бугу.

Добудова ТГАЕС передбачається і державною «Програмою розвитку гідроенергетики на період до 2026 року», затвердженою Кабміном (№ 552-р. від 13 липня 2016 р.) та Енергетичною стратегією України до 2035 року. Проєкт також погодили Міненерго (№ 01/33-2327 від 7 березня 2019 р.) і Мінекології (№ 5/4-7/12569-18 від 20 листопада 2018 р.), причому всі документи по ньому базуються на багаторічних дослідженнях, спостереженнях і техніко-економічних обґрунтуваннях, розроблених провідними експертними організаціями – ПРАТ «Укргідропроект», НАН України та ЦС «Укрінвестекспертиза».