Пресцентр

Енергоатом підтримує протестну акцію Атомпрофспілки України проти блокування рахунків Компанії

Розмір шрифту

Скинути
08.10.2021

У п’ятницю, 8 жовтня 2021 року, Атомпрофспілка провела акцію протесту перед Міністерством юстиції задля запобігання критичної ситуації, яка виникла в атомній галузі України.   

Кризу спричинили дії Державної виконавчої служби, яка наклала арешт на рахунки Національної атомної енергогенеруючої компанії на підставі виконавчого впровадження про стягнення заборгованості, якої не існує.

ЗАТ «Спільне українсько-американське підприємство з іноземними інвестиціями «Укрелектроват» вимагає від Енергоатома виплатити борг у розмірі 127,3 млн грн, з яких сума основного боргу становить лише 2,5 млн грн.

Учасники мітингу вимагали від Міністра юстиції негайного розблокування рахунків ДП «НАЕК «Енергоатом» і забезпечення безперебійної роботи стратегічного енергетичного підприємства, невідкладного відкриття кримінального провадження й арешту всіх причетних до злочину, належної правової оцінки та покарання посадових осіб Державної виконавчої служби.

 «Працівники Державної виконавчої служби України безпідставно заблокували фінансово-господарську діяльність стратегічного державного підприємства, яке виробляє 55% всієї електроенергії в Україні, – заявив голова первинної профспілкової організації ДП «НАЕК «Енергоатом» Олексій Лич. – Такі дії ставлять під загрозу стабільну роботу енергетичної системи держави напередодні опалювального сезону».

Представники профспілок чотирьох атомних станцій України та відокремлених підрозділів Енергоатома висловили чітку позицію трудового колективу НАЕК: через заблоковані рахунки Компанії під загрозою зриву опинилися виконання всіх необхідних заходів для безпечної експлуатації атомних енергоблоків українських АЕС, а також вчасна оплати за ядерне паливо, виплата заробітної платні, соціальних зобов’язань, сплата за кредитами, податковими зобов’язаннями тощо.

«Профспілкові організації атомної галузі звертаються до влади із проханням негайно втрутитися в цю ситуацію, – наголосив голова первинної профспілкової організації Хмельницької АЕС Михайло Гук. – Неправомірні дії посадових осіб Державної виконавчої служби можуть призвести до критичної ситуації в атомній галузі, що одразу ж позначиться на сталій роботі енергетичної системи».

Лідери профспілки переконані, що блокування рахунків Енергоатома на користь компанії, яка викупила неіснуючі борги в російського АТ «ТВЕЛ», можна розцінювати як цілеспрямовану диверсію.

На початку опалювального сезону, в ситуації, коли в країні дефіцит вугілля на ТЕС через окупацію частини території Донбасу, саме перед Енергоатомом поставлене стратегічне завдання забезпечити стабільну роботу максимальної кількості енергоблоків атомних станцій, що гарантуватиме можливість безперебійно постачати доступну електроенергію для населення та промисловості.

Трудовий колектив ДП «НАЕК «Енергоатом» висловив підтримку і солідарність з акцією протесту, проведеною профспілковими організаціями.