Пресцентр

Енергоатом отримав нагороду на ХІІ Конкурсі кейсів з корпоративної соціальної відповідальності

Розмір шрифту

Скинути
30.12.2021

Під час конференції «Бізнес, що змінює країну» відбулася церемонія нагородження компаній-переможців ХІІ Конкурсу кейсів з корпоративної соціальної відповідальності (КСВ). Цього року в конкурсі брали участь майже півсотні відомих і великих міжнародних та українських компаній, які в своїй діяльності сповідують і втілюють в життя цілі та практики сталого розвитку.

НАЕК «Енергоатом» отримала перемогу за реалізацію проєкту щодо гендерної рівності з кейсом «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці». Загалом за цим напрямком розглядалися п‘ять кейсів, однак міжнародне журі відзначило саме проєкт Енергоатома.

Атомна енергетика стереотипно вважається суто чоловічою галуззю  незважаючи на те, що Енергоатом є лідером серед енергетичних підприємств  за часткою жінок серед штатних працівників, що складає 33,3%.

Навесні 2021 року Компанія підписала меморандум про взаємодію з ГО «Women in Nuclear Ukraine» та розпочала проєкт «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці». Згідно з меморандумом для працівниць Компанії провели семінар-форуми на майданчиках всіх чотирьох вітчизняних АЕС та в Дирекції Енергоатома.

Паралельно з Енергоатомом первинна профспілкова організація «Атомпрофспілка» розпочала свій проєкт «Гендер в профспілках» разом з ГО «Labor and Health Social Initiatives» за підтримки USAID.

«У результаті заходів, що проводилися для жінок на атомних станціях, ми залучили до нашого руху понад 200 активісток, 15 амбасадорів гендерної політики Енергоатома та створили чотири робочі групи щодо дотримання гендерних принципів та запобігання дискримінації на робочих місцях у Компанії», – зауважила кураторка проєкту, начальниця відділу зв'язків з громадськістю дирекції зі стратегічних комунікацій НАЕК «Енергоатом» Рената Яресько.

Наразі для членів робочих груп експерти ГО «LHSI» проводять низку тренінгів та вебінарів щодо законодавства з питань гендерної рівності, стереотипів, особливостей, формування гендерних комітетів тощо. Надалі робочі групи планують проводити просвітницьку роботу в колективах на майданчиках АЕС та надати пропозиції до нового розділу «Гендерна політика» Колективного договору Енергоатома.

Для довідки. Конкурс кейсів з корпоративної соціальної відповідальності проводиться в Україні з 2009 року задля підтримки та відзначення зусиль соціально відповідального бізнесу країни. У 2021 році конкурс проходив за темою  «Внесок бізнесу в цілі сталого розвитку». Загалом таких цілей 17, серед яких якісна освіта, скорочення нерівності, відповідальне споживання та виробництво, пом’якшення наслідків зміни клімату та інші.

У 2021 році в конкурсі брали участь 49 великих міжнародних та українських компаній, які подали 83 бізнес-кейси з таких номінацій: «Мотивація до вакцинації»; «Бізнес, що підтримує культуру та мистецтво»; «Кращий звіт зі сталого розвитку» та роботи по кожній з 17-ти цілей сталого розвитку.

До складу журі конкурсу увійшли міжнародні КСВ-експерти з Туреччини, Латвії, Болгарії, Нідерландів, Литви та Молдови, а також представників компаній-учасниць конкурсу і українських бізнес-шкіл. У таких вузькопрофільних номінаціях як «Мотивація до вакцинації» та «Бізнес, що підтримує культуру та мистецтво» суддями виступили фахівці Міністерства охорони здоров’я та Українського культурного фонду.