Пресцентр

Енергоатом не претендує на кошти, передбачені для погашення боргів перед виробниками ВДЕ

Розмір шрифту

Скинути
24.11.2021

22 листопада 2021 року Північний апеляційний господарський суд ухвалив рішення на користь ДП «НАЕК «Енергоатом» щодо стягнення з ДП «Гарантований покупець» 4,1 млрд грн за поставлену в березні – травні 2020 р. електроенергію.

Цей судовий процес розпочався ще у серпні 2020-го, коли ДП «Гарантований покупець» (далі – ГарПок) припинив оплачувати вартість відпущеної для населення електроенергії, що постачалася Енергоатомом у межах виконання спеціальних обов’язків. І хоча населення справно й у повному обсязі розраховувалося за спожиту електроенергію, до Енергоатома – виробника цієї електроенергії – сплачені за неї гроші не дійшли. Як не надійшли і за лютий  та липень 2020 року, і зараз теж тривають судові процеси щодо стягнення заборгованості.

Розглянувши всі обставини цієї справи, Північний апеляційний господарський суд ухвалив абсолютно очевидне та справедливе рішення – борги треба повертати.

Енергоатом не претендує на кошти, передбачені для погашення боргів перед виробниками ВДЕ. Жодних юридичних процедур щодо примусового списання Компанія не розпочинала і діятиме лише відповідно до чинного законодавства, виходячи з інтересів державного підприємства та розраховуючи на добровільне виконання ГарПоком рішення суду найближчим часом.

У зв’язку із цим наполегливо просимо всіх причетних і зацікавлених осіб, політиків та журналістів взяти до уваги зазначену офіційну інформацію й не поширювати фейки та припущення щодо нібито бажання Енергоатома отримати як погашення боргу кошти, передбачені для погашення боргів перед виробниками ВДЕ.