Пресцентр

Енергоатом мотивує жінок до самореалізації в атомній галузі

Розмір шрифту

Скинути
02.09.2021

НАЕК «Енергоатом» та громадська організація WiN Ukraine продовжують програму «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці», що охоплює всі атомні станції України. 1 вересня майданчиком для захопливих тренінгів і мотиваційних виступів стала Рівненська АЕС. Головний акцент заходу – на інтерактивних лекціях про особливості лідерства в сучасному світі й роль жінок у його розвиткові, а також практична частина від головного тренера семінару-форуму.

Окрім представників дирекції Енергоатома та громадської організації WiN Ukraine, у заході взяли участь керівництво Рівненської АЕС, профспілки та представники партнера заходу – Шведського органу з радіаційної безпеки (Swedish Radiation Safety Authority). Учасниці семінару мали змогу прослухати виступи провідних спікерів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), Атомпрофспілки, експертів і амбасадорів WІN Ukraine.

За словами директорки з регіонального розвитку та співробітництва WIN Ukraine Наталії Клос, кожна станція унікальна у своєму сенсі, як і їх працівниці, тому учасниць семінару турбують питання не менш особливі, ніж вони самі. «Яскравий цьому приклад: питання щодо самореалізації без вікових обмежень – за власною готовністю «зрушувати гори». Дуже приємно чути надихаючі історії від жінок Рівненської АЕС, які змогли реалізуватися у обраній для себе сфері, й водночас відчувати підтримку з боку керівництва станції. Це – гарна мотивація професійного зростання, а також помітний маркер розвитку галузі», – підкреслила пані Клос.

Генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин зазначив, що питання професійного розвитку жінок актуальне в усьому світі, і цим переймаються не лише керівники компаній атомної енергетики. «Щодо Рівненської АЕС, то для нас головне – це бажання працювати, будувати кар’єру, розвиватися. На першому плані – знання та якість роботи. Ми ніколи не розділяли і, певен, не будемо ділити наш колектив за гендерною ознакою. Передусім ми зважаємо на професіоналізм», – зауважив пан Павлишин.

Начальниця відділу роботи з громадськістю Департаменту з комунікацій НАЕК «Енергоатом» Рената Яресько наголосила, що гендерний баланс – це фундамент підвищення престижу професій в атомній енергетиці. Тож Енергоатом як флагман руху демонструє позитивний приклад всій енергетичній галузі загалом.

«Гендерна політика – не лише про рівні права і можливості, а ще й про сімейні цінності. Адже колектив – це теж певною мірою родина, а тому тут передусім має бути місце повазі, взаєморозумінню, гармонії та відсутності будь-яких проявів дискримінації, як за гендером, так і за віком. Аналізуючи анонімні анкети, я була приємно вражена, коли наші учасниці відзначили, що ані їхня кар’єра не впливає на сімейні стосунки, ані виконання домашніх та батьківських обов’язків не впливає на професійний розвиток», – розповіла пані Яресько.

Учасницями сьогоднішнього заходу стали 40 активних представниць Рівненської АЕС. Наступний семінар-форум відбудеться 20 вересня в Енергодарі на майданчику Запорізької атомної електростанції.