Прес-центр

Енергоатом – четвертий серед найпрозоріших українських компаній

Розмір шрифту

Скинути
12.10.2020

В Індексі прозорості українських компаній, які увійшли до першої сотні найбільших платників податків у 2019 році, НАЕК «Енергоатом» посіла 4-те місце з 53 балами.

Індекс склали Професійна асоціація корпоративного управління та Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE). Вони оцінювали прозорість українських компаній у системі корпоративного управління й корпоративної соціальної відповідальності, проаналізувавши 86 сайтів, зокрема сайти 23 державних підприємств та 63 - приватних компаній. Критерії, за якими оцінювались сайти, – зміст, звітність, доступність і навігація.

Найвищий рівень розкриття інформації, увійшовши до топ-10 Індексу, продемонстрували компанії фінансової сфери, постачання електроенергії й транспорту. Найвищий бал – 62,5 – отримав «Укргазбанк», слідом за ним йдуть ПрАТ «Карлсберґ Україна», АТ «ПУМБ» і ДП «НАЕК «Енергоатом».

На думку заступника регіонального директора в Європі та Євразії СІРЕ Еріка Хонца, ця ініціатива спрямована на стимулювання компаній до підвищення прозорості. «Компанії, включені до цього Індексу, представляють кращі з кращих практик і закладають міцний фундамент майбутнього для української бізнес-спільноти», - вважає Ерік Хонц.

В Україні дійсно є компанії, які не влаштовують гонитву за «модними трендами», а справді сповідують корпоративні цінності, впевнений голова правління Професійної асоціації корпоративного управління Олександр Окунєв. «Саме за такими компаніями - майбутнє, саме вони є цікавими для інвесторів, партнерів, працівників», - вважає Окунєв.

Під час оцінювання укладачі Індексу виходили з того, що саме офіційний веб-сайт компанії – це інструмент комунікації зі стейкхолдерами, а тому звертали увагу не тільки на повноту й відкритість загальної інформації, а ще й на результати у сферах дотримання й захисту прав людини, забезпечення гендерної рівності, корпоративного управління. Про це розповіла директорка Центру «Розвиток КСВ» Марина Саприкіна. На її думку, ці критерії важливі для потенційних інвесторів та співробітників оцінюваних компаній, а також для неурядових організацій та засобів масової інформації.

Укладачі Індексу помітили, що державні компанії демонструють суттєво вищу прозорість, аніж приватні, однак чимдалі більше українських компаній роблять свою діяльність публічною. Тому вони впевнені, що новий Індекс прозорості допоможе компаніям покращувати свої сайти, надихаючись прикладом лідерів, що увійшли до топ-10.