Пресцентр

Добудова Ташлицької ГАЕС: під час обстеження гідроспоруд станції порушень не виявили

Розмір шрифту

Скинути
13.10.2021

Стратегічний план розвитку ДП НАЕК «Енергоатом» на 2020-2024 роки передбачає реалізацію низки масштабних будівельних проєктів, серед яких, зокрема, розбудова Южно-Українського енергетичного комплексу. Своєю чергою це будівництво умовно можна розділити на два великих проєкти – реконструкція системи технічного водопостачання Южно-Української АЕС на бризкальних басейнах і насосній станції та добудова Ташлицької гідроакумулювальної електростанції.

Зараз на ТГАЕС успішно працюють два гідроагрегати сумарною робочою потужністю 302 МВт за 16-метрового рівня води в Олександрівському водосховищі. Третій агрегат заплановано здати в експлуатацію наприкінці нинішнього року.

У рамках підготовки до його пуску водолази Каскаду ГЕС-ГАЕС Южно-Українського енергокомплексу обстежили гідроспоруди ТГАЕС. Протягом трьох днів, з 5-го по 8 жовтня, водолази ретельно вивчали стан бетонних плит, каменезахисних стінок, будівельного загородження і пазів, у які воно встановлене, тощо.

Підводні обстеження гідроспоруд ГАЕС виконуються що два роки. Нині ж, аби ще раз переконатися в їхній надійності та пересвідчитися, що крізь проточну частину на лопаті турбіни у процесі пуску третього гідроагрегату туди не потраплять сторонні предмети, було вирішено провести додаткову позапланову перевірку.

Обстеження нижнього та верхнього б’єфів Ташлицької ГАЕС засвідчило: гідротехнічні споруди з боків Олександрівського водосховища та підвідного каналу (верхньої водойми станції) перебувають у належному стані.

«Порушень щільності бетону чи сторонніх предметів у пазах будівельних загороджень не виявлено. Щодо невеликого скупчення кам’яної маси, зафіксованого біля аванкамери в районі водоводу третього гідроагрегату, то їх прибернуть уже найближчим часом», – повідомив заступник начальника гідротехнічного цеху Каскаду ГЕС-ГАЕС Андрій Гнезділов.

Таким чином, черговий обов’язковий захід, передбачений планом підготовки до пуску гідроагрегату №3 Ташлицької ГАЕС, нині успішно завершено.

Для довідки: Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС має на меті підвищити ефективність роботи самої станції та вирішити гострі проблеми і з питною водою для зрошення сільськогосподарських угідь та постачання населенню, і санітарно-екологічних попусків у нижній течії Південного Бугу.

Добудова ТГАЕС передбачається і державною «Програмою розвитку гідроенергетики на період до 2026 року», затвердженою Кабміном (№ 552-р. від 13 липня 2016 р.), і Енергетичною стратегією України до 2035 року. Проєкт також погодили Міненерго (№ 01/33-2327 від 7 березня 2019 р.) та Мінекології (№ 5/4-7/12569-18 від 20 листопада 2018 р.), причому всі документи по ньому базуються на багаторічних дослідженнях, спостереженнях і техніко-економічних обґрунтуваннях, розроблених провідними експертними організаціями – ПРАТ «Укргідропроект», НАН України та ЦС «Укрінвестекспертиза».