Пресцентр

Дякую Енергоатому за значний внесок у безпечне виробництво ядерної енергії та постійну відданість ВАО АЕС – головний виконавчий директор Асоціації Інгемар Енгквіст

Розмір шрифту

Скинути
24.12.2021

Міжнародні партнери НАЕК «Енергоатом» вітають українських атомників з Новим Роком і Різдвом, висловлюючи вдячність за їхнє прагнення до досконалості в безпеці та самовіддану працю.

«2021 рік продовжував ставити перед нами великі виклики – як особисті, так і професійні. Атомна промисловість і надалі безпечно та надійно забезпечуватиме електроенергією й надаватиме своїм громадам надійне джерело низьковуглецевої енергії», – написав у вітальному листі до керівника Енергоатома Петра Котіна головний виконавчий директор Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС) Інгемар Енгквіст.

«Всі члени ВАО АЕС виявили міцну прихильність до досконалості в безпеці та продуктивності атомної енергетики. Я радий, що за останній рік галузь розпочала довгострокову ініціативу вдосконалення «Дії заради досконалості – визначення майбутнього атомної енергетики». Це смілива ініціатива, яка допоможе максимально підвищити безпеку і надійність світових атомних електростанцій та об’єктів протягом наступного десятиліття», – зазначив пан Енквіст.

Він також подякував Петру Котіну та персоналу українських атомних електростанцій за значний внесок в безпечне виробництво ядерної енергії та постійну відданість позиціям ВАО АЕС.

Енергоатом продовжуватиме співпрацювати із провідними світовими інституціями з ядерної безпеки та, зі свого боку, гарантує підтримку заради стабільного й безпечного майбутнього громадян.

Для довідки:

Всесвітня асоціація ядерних операторів – це неприбуткова міжнародна організація, яка має на меті підвищити безпеку та надійність світових комерційних атомних електростанцій. Переважно членами організації є власники й оператори атомних електростанцій. Головна ідея організації – об'єднання зусиль операторів (АЕС) для підвищення безпеки та надійності діючих атомних станцій в усьому світі. Сьогодні Асоціація унікальна тим, що є справді міжнародною організацією, для якої не існує політичних бар'єрів та інтересів. Її члени співпрацюють в рамках програм регіональних центрів, розташованих у Москві (Московський центр), Парижі (Паризький центр), Атланті (Атлантський центр) і Токіо (Токійський центр). Координаційний центр розташований в Лондоні.

ВАО АЕС виконує свої завдання на основі добровільного обміну інформацією про події, що відбуваються на станціях, порівняння досягнутих результатів, партнерських перевірок і обміну досвідом експлуатації. При цьому непорушними основоположними принципами залишаються самостійність членів, добровільність їхньої участі у програмах Асоціації, рівноправне партнерство та взаємодопомога.