Пресцентр

2020 рік був результативним і успішним для Енергоатома – балансова комісія Компанії

Розмір шрифту

Скинути
17.03.2021

16 березня відбулося засідання балансової комісії Енергоатома. Вона підбила підсумки роботи Компанії за 2020 рік та означила цілі на рік нинішній.  

Керівник Енергоатома Петро Котін підкреслив: попри виклики, що постали перед Компанією торік, серед яких пандемія COVID-19, балансові обмеження для атомної генерації та дискримінаційні умови для НАЕК на енергоринку, вона продовжила ефективну роботу. «2020 рік можна вважати результативним і в багатьох аспектах успішним для Компанії», – наголосив Петро Котін.

Члени балансової комісії зазначили завершення будівельних робіт і облаштування інфраструктури на майданчику Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), підписання угоди про постачання ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-440 між Енергоатомом та компанією Westinghouse, а також продовження терміну експлуатації енергоблоків №1 Рівненської АЕС і №5 Запорізької АЕС до 2030 року.

Петро Котін підкреслив, що всі заплановані заходи в рамках Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КЗПБ)  у пріоритеті, й Компанія має здійснити їх до 2023 року. Серед першочергових завдань НАЕК на найближчий час балансова комісія відзначила старт будівництва енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС, реконструкцію системи технічного водопостачання ЮУАЕС, завершення монтажних робіт на гідроагрегаті №3 Ташлицької ГАЕС, створення дата-центрів поблизу АЕС і пошук шляхів для експорту української атомної електроенергії до країн Євросоюзу.

Підбиваючи підсумки засідання балансової комісії, очільник Енергоатома висловив переконання, що у 2021 році Компанія досягне позитивного економічного результату. І наголосив: «Це буде можливим лише завдяки згуртованій роботі нашого колективу».