Прес-центр

Збитки державних Енергоатома та Укргідроенерго від зміни механізмів ринку електроенергії перевищать 10 млрд грн – експерт

Розмір шрифту

Скинути
22.08.2019

Загалом, збиток Енергоатома через ПСО експерт оцінює у 10,2 млрд грн.

Зміни до механізму ПСО на ринку електричної енергії, які в таємному режимі без обговорення з учасниками ринку ухвалив КМУ, остаточно знищують ринок і залишають конкурувати між собою лише компанії – ДТЕК Енерго і Донбасенерго.

Про це в коментарі УНІАН повідомила керівник програм та проектів Асоціації «Український ядерний форум» Ірина Мерлиця.

Вона зазначила, що прийняті на минулому засіданні КМУ зміни до порядку ПСО дозволяли поступово вдосконалювати діючі механізми, розширювати реальну конкуренцію на ринку, знижуючи ціни для промислових споживачів шляхом двосторонніх контрактів з НАЕК «Енергоатом».

«Натомість ухваленим сьогодні рішенням Енергоатом взагалі усувається з конкурентного сегменту ринку довгострокових договорів, частка державного Укргідроенерго в ПСО збільшується таким чином, що перевищує його можливість працювати в базовому режимі – цю різницю йому доведеться купувати на ринку зі збитком», - наголосила експерт.

За її даними, збитки Енергоатома від зміни ПСО зростають ще на 2 млрд грн. Загалом, збиток Енергоатома через ПСО вона оцінює у 10,2 млрд грн.

«Таким чином, враховуючи по суті летаргічний стан поки що державного Центренерго, не диспетчеризовану зелену генерацію, на ринку залишиться конкурувати сам із собою ДТЕК Енерго і частково Донбасенерго. А щоб вони від такого щастя не завищували ціну, їх НКРЕКП буде обмежувати. Відтак  на новому енергоринку України власне ринку не залишається», - підкреслила Ірина Мерлиця.