Прес-центр

Президент Енергоатома наполягає на впровадженні нової моделі ринку електроенергії з 1 липня

Розмір шрифту

Скинути
29.05.2019

Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський переконаний, що впровадження нової моделі ринку електричної енергії в Україні має відбутись 1 липня 2019 року. Про це він заявив, коментуючи на прохання журналістів підсумки наради з питань впровадження нового ринку електроенергії, яка відбулась 28 травня у Комітеті Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки замість запланованого раніше засідання Комітету, яке не відбулось через відсутність кворуму.

Юрій Недашковський наголосив, що Енергоатом неодноразово офіційно заявляв і продовжує наполягати на тому, що закон «Про ринок електричної енергії» має бути виконаний. «З 1 липня має бути введена повномасштабна нова модель ринку. І неготовність окремих учасників енергоринку не позбавляє їх від відповідальності, як не позбавляє й усіх інших від відповідальності за виконання законів. Закон «Про ринок електричної енергії» був прийнятий і в усіх було достатньо часу для того щоб підготуватися», - зазначив очільник Енергоатома.

Він звернув увагу на те, що найбільш часто згадувана на нараді причина відтермінування запуску ринку полягає у неготовності відповідного програмного забезпечення. «Нам кажуть, що воно некоректно працює, що воно не пройшло тестування. Але ніхто не каже скільки часу знадобиться для того, щоб його відтестувати – місяць чи півтора роки. Пройде рік, і ми знову будемо бачити якісь недоліки. Тому я вважаю, що неготовність програмного забезпечення не може бути причиною перенесення ринку, як не може бути причиною і недосконалість комерційного обліку. Нам говорять про можливі небаланси комерційного обліку. Але є достатньо компенсаційних механізмів, які дозволять на перехідний період вирішити проблему небалансів», – пояснив Юрій Недашковський.

Він додав, що «відтермінування впровадження нового ринку призведе лише до того, що ще рік будуть функціонувати такі корупційні схеми як «Роттердам +». Триватиме регулювання ринку в ручному режимі, як це відбувається сьогодні, але нам кажуть, що треба нову модель відкласти, щоб продовжувати жити в поганій існуючій моделі ринку».

Він окремо наголосив, що побутові споживачі не постраждають від введення нової моделі ринку. «Згідно із постановою Уряду, яка була прийнята минулого тижня, Енергоатом постачатиме до 40% свого товарного відпуску електроенергії постачальникам універсальних послуг по тій ціні, яку НКРЕКП назве економічно обґрунтованою для утримання тарифу для побутових споживачів. Таким чином, побутові споживачі отримуватимуть електроенергію за тією ціною, за якою вони отримують її і зараз», - запевнив президент Енергоатома.

УНІАН