Прес-центр

Представники Атомпрофспілки вимагають відставки глави Мінекоенерго Оржеля і повернення в Енергоатом Недашковського

Розмір шрифту

Скинути
05.12.2019

Представники профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України (Атомпрофспілка) 4 грудня 2019 року провели акцію протесту біля будівлі Кабінету міністрів України, вимагаючи відставки міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Олексія Оржеля.

Повідомляє Іnterfax-Україна.

За словами керівників профспілки, в рамках безстрокової акції протесту в містах-супутниках АЕС розгорнуті наметові містечка, де протестуючі будуть перебувати цілодобово.

Крім відставки Оржеля, мітингувальники вимагають створення окремого органу державного управління підприємствами атомного енергетично-промислового комплексу України, який мають очолити професіонали-енергетики.

Як зазначив у коментарі «Інтерфакс-Україна» голова Атомпрофспілки Валерій Матов, серед вимог також повернення на пост глави «Енергоатома» Юрія Недашковського.

«Кабінет міністрів на сьогоднішньому засіданні проведе рішення про призначення тимчасово виконуючого обов'язки президента» Енергоатома». Я знаю, що жоден з фахівців, готових відстоювати інтереси НАЕК, не погодився зайняти посаду президента. Тому вони сьогодні призначать людину, якій зв'яжуть руки, заведуть проросійський менеджмент і будуть руйнувати нашу галузь зсередини», - сказав Матов.

За його словами, Оржелю заважає прозахідна позиція Недашковського, який виступав проти імпорту російської електроенергії в Україну.

Як повідомлялося, Кабмін 27 листопада 2019 року звільнив президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського. За словами прем'єра Олексія Гончарука, звільнення було ініціативою міністра Мінеконерго О. Оржеля.

Міністерство пояснило звільнення Недашковського «неефективним менеджментом».

28 листопада представники Атомпрофспілки вже пікетували Мінекоенерго, протестуючи проти звільнення глави «Енергоатома» і повернення до монополії постачань ядерного палива з РФ, а також вимагаючи втручання у процес президента України Володимира Зеленського.

Недашковський чотири рази очолював «Енергоатом»: в 2000-03, в 2005-06, в 2008-12, в 2014-19 рр.

«Енергоатом» є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України.