Прес-центр

На РАЕС обговорено виконання низки модернізаційних заходів

Розмір шрифту

Скинути
06.02.2020

На Рівненській АЕС відбулась нарада щодо виконання заходів з модернізації обладнання та підвищення рівня безпеки енергоблоків №№1, 2, зокрема на енергоблоці №1 в період планово-попереджувального ремонту (ППР-2020), який розпочався 6 січня.

Технічна нарада відбулась на чолі з головним інженером - першим заступником генерального директора РАЕС Павлом Ковтонюком за участю заступників головного інженера, керівників структурних підрозділів електростанції.

Під час поточного ППР енергоблоку №1 РАЕС, розрахованого на 45 діб, заплановано виконати 6 заходів з модернізації обладнання та підвищення рівня безпеки, з них є такі, які належать до Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КзПБ). В ході наради було розглянуто хід їх реалізації.

В період ППР-2020 енергоблоку №1 виконано значний обсяг масштабних заходів, у тому числі, модернізацію акумуляторного господарства АБ-ДГ-11, АБ-ДГ-12, АБ-ДГ-13, модернізацію системи збудження (СЗ) генератора в обсязі СЗ ТГ-1, модернізацію системи автоматичної пожежної сигналізації, заміну джерел швидких нейтронів зі строком служби більше 30 років. Виконано заміну випрямляючого агрегата зарядно-підзарядного дизель-генераторної станції третього каналу системи безпеки енергоблоку №1. Здійснено ремонт вузлів ущільнення фланцевих роз’ємів ДУ 500 люків-лазів парогенераторів 1 ПГ-1,2,4,5,6 з переходом на ущільнюючі прокладки із терморозширеного графіту.

У міжремонтний період заплановано здійснити модернізацію облицювання басейну витримки відпрацьованого ядерного палива енергоблоку №1, встановлення стелажів ущільненого зберігання палива (СУЗП). Зокрема, під час наради було обговорено ряд заходів що стосувалися надання до Державної інспекції ядерного регулювання України технічних рішень про введення обладнання в дослідну та промислову експлуатацію до завершення ППР-2020 енергоблоку №1 РАЕС.

На повістці дня були й питання впровадження заходів, що будуть реалізовуватися в період наступного планово-попереджувального ремонту на енергоблоці № 2, який за попереднім графіком заплановано вивести у ремонт в березні 2020 року. За словами заступника головного інженера РАЕС з модернізації та управління ресурсом Сергія Григораша, у період ППР енергоблоку № 2 буде виконуватись низка модернізаційних заходів. Серед них: модернізація облицювання басейну витримки відпрацьованого ядерного палива енергоблоку і встановлення СУЗП, модернізація кабельних гермопроходок з метою підвищення їх надійності, модернізація системи збудження генератора в обсязі СЗ ТГ-3, впровадження принципу "темної панелі" на блочному щиті управління, резервному щиті управління та щиті загальностанційних пристроїв.

Також було озвучено хід реалізації на енергоблоках №№ 1, 2 заходів відповідно до плану 2021 року з поетапним виконанням їх в 2020 році. Зокрема, модернізація системи поводження з транспортними контейнерами та зовнішнє охолодження корпусу реактора при позаштатних ситуаціях.

Безпосередньо, у ході технічного засідання Павлом Ковтонюком було зазначено, що нарада спільно з Держатомрегулювання щодо розгляду питань пуску енергоблоку № 1 після ППР-2020 запланована на 10 лютого поточного року. Зокрема, головним інженером поставлене завдання колективу РАЕС вчасно виконати усі зобов’язання перед Держатомрегулювання та увімкнути в електромережу турбогенератор ТГ-2 енергоблоку № 1 РАЕС 13 лютого 2020 року.