Прес-центр

На Хмельницькій АЕС відбулося протипожежне навчання

Розмір шрифту

Скинути
27.02.2020

27 лютого на Хмельницькій АЕС відбулося тактико-спеціальне навчання з гасіння УМОВНОЇ пожежі у реакторному відділенні енергоблока №1.

За легендою, внаслідок короткого замкнення кабелю живлення насосу YD51D01 та наявності підтікання масла в приміщенні А315/1 сталася УМОВНА пожежа. Вогонь розповсюдився на маслобак, що призвело до його розгерметизації. У цій ситуації не спрацювала стаціонарна установка пожежогасіння. Намагання привести її в дію в ручному режимі також не дало позитивних результатів. Через зниження тиску масла відключається насос подачі, в роботу включився резервний  насос.

Для організації гасіння УМОВНОЇ пожежі були задіяні  перше, друге, третє та відділення та спеціальна техніка.

За словами заступника начальника 3-го державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Хмельницькій області (3 ДПРЗ), підполковника служби цивільного захисту Андрія Швеця, основною метою тактико-спеціального навчання були перевірка оперативного реагування підрозділів 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Хмельницькій області, оперативних служб ХАЕС та міста Нетішин щодо ліквідації надзвичайних ситуацій на території Хмельницька АЕС, відпрацювання порядку дій особового складу підрозділів 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Хмельницькій області в зоні іонізуючого опромінення, відпрацювання дій особового складу підрозділів у ході гасінні УМОВНОЇ пожежі на електрообладнанні, яке знаходиться під напругою.

«Тактико-спеціальне навчання відбулось на хорошому рівні. Особовому складу 3 ДПРЗ можна поставити оцінку «добре». У ході ліквідації УМОВНОЇ пожежі ми вперше відпрацювали взаємозаміну ланок димозахисної служби в умовах іонізуючого випромінювання, мали можливість сприяти медперсоналу у наданні першої медичної допомоги потерпілим. Крім цього, навчання допомогли нам виявити низку проблем», – сказав начальник 3 ДПРЗ Павло Гвоздяр.

Увесь перебіг тактико-спеціального навчання буде ретельно проаналізовано на нараді за участю учасників ліквідації УМОВНОЇ пожежі.