Пресцентр

США планує масштабні інвестиції для підтримки власної ядерної галузі

Розмір шрифту

Скинути
18.11.2021

Президент США Джо Байден підписав законопроєкт, відомий як Двопартійна угода про інфраструктуру. Йдеться про значні інвестиції в розвиток  інфраструктури країни та створення робочих місць – 1,2 трлн доларів, з яких понад 62 млрд планують спрямувати на розвиток «чистої енергії», запобігання передчасному виведенню з експлуатації атомних станцій та передові ядерні проєкти.

Білий дім назвав цей законопроєкт «інвестицією раз на покоління в інфраструктуру та конкурентоспроможність країни». Поміж іншого, планується виділити 6 млрд доларів на запобігання передчасного виводу з експлуатації наявних атомних станцій.

В Міністерстві енергетики США зазначили, що країна вже отримує 27% своєї електроенергії від ядерних та гідроенергетичних об’єктів, які працюють десятиліттями. «Це важливе джерело чистої енергії, але оскільки вони старіють і дорожчають в обслуговуванні, то ми ризикуємо втратити ці базові джерела, які не забруднюють довкілля та забезпечують робочі місця з високим рівнем оплати», – пишеться у повідомленні.

Угодою також передбачено виділення близько 21,5 мільярда доларів США на фінансування дослідницьких центрів, зосереджених на розробці технологій наступного покоління, які допоможуть США досягнути нульових вуглецевих викидів до 2050 року. Переважна більшість цих коштів призначена для отримання чистого водню (8 млрд доларів) та зменшення промислових викидів (понад 10 млрд доларів). Ще близько 2,5 млрд доларів мають спрямувати на новітні технології в ядерній енергетиці в рамках Advanced Reactor Demonstration Program (ARDP). Цю програму в 2020 році започаткувало Міністерство енергетики США, і вона має на меті прискорити демонстрацію найновіших реакторів, зокрема останні розробки двох компаній – Terrapower та X-energy.

Раніше X-energy підписала угоду про співпрацю з ARDP і Міністерством енергетики, завдяки якій компанія зможе побудувати промислову установку з використанням свого високотемпературного газового реактора Xe-100 у штаті Вашингтон через партнерство з Energy Northwest.

Генеральний директор X-energy Клей Селл заявив, що підписання Двопартійної угоди є демонстрацією «підтримки з боку федерального уряду першого комерційного розгортання X-energy у штаті Вашингтон і можливості створення робочих місця для передової ядерної енергетики, а також відновлення інфраструктури США».

Своєю чергою генеральний директор Дослідницького інституту електроенергетики Аршад Мансур, зазначив, що країна закладає основу для скорочення викидів вуглецю в масштабах всієї економіки протягом найближчих десятиліть, тому важливо забезпечити справедливість і стійкість переходу на чисту енергію, зберігаючи при цьому доступність і надійність електроенергії для споживачів у США й в усьому світі.

«Електроенергетичний сектор відіграватиме вирішальну роль у досягненні кліматичних цілей уряду США, оскільки багато секторів економіки, зокрема й транспорт, будівництво та промисловість, досягнуть значного скорочення викидів вуглецю за допомогою електрифікації та інших низьковуглецевих енергетичних стратегій», – сказав він.