Пресцентр

Сполучені Штати оголосили про підтримку доступу до чистої ядерної енергії на суму 25 млн доларів

Розмір шрифту

Скинути
05.11.2021

Сьогодні на кліматичній конференції ООН в Глазго заступниця Держсекретаря з контролю над озброєнням та міжнародної безпеки Бонні Дженкінс оголосила про зобов’язання США виділити 25 млн доларів на підтримку розширення доступу до чистої ядерної енергії. Програма також називається «Пакет ядерного майбутнього», – йдеться у повідомленні Держдепу

Цей документ містить поточні програми і проєкти у стадії розробки, спрямовані на:

  • просування крупномасштабного, чистого і сучасного виробництва ядерної енергії;
  • демонстрацію потенціалу «атомного» водню для переходу на чисту енергію;
  • просування інноваційних, безпечних ядерних технологій, зокрема ММР.

В рамках пакету «Ядерне майбутнє» Сполучені Штати співпрацюватимуть з Україною, Польщею, Кенією, Індонезією, Румунією та Бразилією. Зусилля американської сторони включатимуть нарощування потенціалу, обладнання, техніко-економічні обґрунтування і дослідження розміщення, демонстраційні проєкти, ознайомлювальні поїздки, технічне співробітництво та багато іншого.  

У зазначені зобов’язання входить ініціатива «Основоположна інфраструктура для відповідального використання технології малих модульних реакторів (ММР)», презентована США на саміті світових лідерів у Глазго. Також туди включено державно-приватну програму американської сторони з ММР та серію семінарів зі стандартів і правил для малих модульних і вдосконалених реакторів. Ці програми призначені підтримати ключові кроки, необхідні для безпечного, надійного та відповідального розгортання нових ядерних технологій.

Пакет «Ядерне майбутнє» засвідчує стійку прихильність Сполучених Штатів до інновацій у галузі енергетики та ядерних технологій як до важливого компоненту досягнення цілей у сфері глобальних кліматичних змін. Окрім Держдепартаменту цю діяльність провадять Агентство США з торгівлі та розвитку і міністерства – торгівлі й енергетики.