Пресцентр

Відбулась пілотна зустріч у рамках ініціативи «Дружній атом»

Розмір шрифту

Скинути
02.03.2015

26 лютого у прес-центрі НАЕК «Енергоатом» відбулась перша зустріч з громадськістю в рамках проекту Friendly Nuclear UA («Дружній атом»). Ініціатива Компанії має на меті забезпечення більш широкого доступу громадськості до інформації, створення передумов для дискусії на актуальні для розвитку атомної енергетики теми та можливості почути різні думки та бути почутими. Реєстрація на зустріч була доступна для всіх бажаючих як на офіційному веб-сайті Компанії, так і на сторінках у соціальній мережі facebook.

Активну участь у заході взяли студенти профільних спеціальностей НТУУ «Київський політехнічний інститут», спеціалісти з питань енергозбереження та охорони довкілля, а також фахівці Держатомрегулювання.

Під час зустрічі обговорено поточні проекти НАЕК «Енергоатом», спрямовані на широке залучення громадськості до роботи Компанії та створення більш гнучких механізмів доступу до інформації та процесу прийняття рішень. Зокрема, презентовано освітню програму для молоді «Весняна школа НАЕК «Енергоатом», антикорупційні ініціативи Компанії, а також План залучення зацікавлених сторін щодо реалізації Комплексної (зведеної) програми з підвищення безпеки енергоблоків АЕС України. Плідну дискусію викликало обговорення місця та ролі атомної енергетики у середньостроковій перспективі.

Ми очікуємо, що надалі проект розшириться у своїх форматах – від проведення вузьких зустрічей – «клубів за інтересами» до круглих столів та екскурсій на об’єкти атомної енергетики. Теми для дискусій учасники зустрічей формують самостійно, не опираючись на здебільшого заангажований медіа-простір. Певні, що такі зустрічі стануть вдалою спробою ефективного діалогу між атомниками та громадськістю.