Комплаєнс-політика

За заявою НАЕК «Енергоатом» СБУ порушила кримінальні провадження проти працівників ГУБОЗ МВС України за фактом замаху на диверсію

Розмір шрифту

Скинути
04.02.2015

22 січня 2015 року Головним слідчим управлінням Служби безпеки України зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань два кримінальних провадження за заявою ДП НАЕК «Енергоатом» про злочин: за фактом розголошення державної таємниці та за фактом ймовірного замаху на диверсію ст.ст. 15, 113, 328 КК України. Рішення звернутися до СБУ було прийнято Компанією з метою недопущення незаконного витоку інформації з грифом «таємно» під час військової агресії проти України.

Підставою для звернення до суду стали незаконні дії співробітників ГУБОЗ МВС України, що полягали у безпідставному витребуванні документів, що стосуються фізичного захисту об’єктів атомної енергетики, в тому числі і з грифом «таємно». Витребування документів з даним грифом має відбуватися за спеціальною процедурою з відповідними дозволами наглядових та регулюючих органів, оскільки в іншому разі їх необґрунтована передача третім особам може нанести значних втрат інтересам держави.