Комплаєнс-політика

Відбулись чергові навчання у сфері антикорупційної діяльності

Розмір шрифту

Скинути
18.12.2018

Постійною практикою у сфері антикорупційної діяльності ДП «НАЕК «Енергоатом» стало проведення навчальних заходів з метою підвищення рівня знань та кваліфікації. Чергові пізнавальні тренінги було проведено у грудні поточного року для працівників, на яких покладено функції із запобігання і протидії корупції в Компанії. До проведення навчань були залучені незалежні сертифіковані експерти та фахові спеціалісти з державних установ.

Зокрема, значною актуальністю відзначився семінар, проведений аналітиками системи ProZorro Олександром Ковальонком та системи DOZORRO Іллею Бібовим за участі заступника начальника відділу тендерних процедур ПАТ «Укрпошта» Михайла Стаєць та директора Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА Оксани Колтик. На заході були висвітлені можливості для аналізу закупівель за допомогою електронних систем ProZorro та DOZORRO, а також надані рекомендації з моніторингу закупівель Компанії, в тому числі на прикладі досвіду інших державних підприємств.

Особливий інтерес викликав семінар Дениса Овчарова – адвоката, який спеціалізується на питаннях юридичного захисту під час кримінального переслідування, розслідуваннях внутрішніх розкрадань та шахрайства, побудові системи корпоративної безпеки, розробці та впровадженні антикорупційної політики в компаніях. Спікером були надані практичні поради щодо механізмів захисту працівників Компанії від неправомірних дій правоохоронних органів під час розслідування кримінальних справ за епізодами господарської діяльності підприємства.

Досвідом в оцінці ефективності антикорупційних заходів поділився Олег Бойко, який є незалежним консультантом з корпоративного управління, управління ризиками, етики та комплаєнсу (GRC), розробником тренінгів та тренером Професійної асоціації корпоративного управління (ПАКУ), членом Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України (ФПБАУ), членом Open Compliance and Ethics Group («Відкрита група комплаєнсу та етики», професійна асоціація, США). Семінар стосувався джерел отримання даних для кількісного вимірювання ефективності антикорупційної програми з метою оцінки ризиків в діяльності Компанії в грошовому еквіваленті.

Крім навчальних заходів направлених на підвищення професійної компетенції, працівники, на яких покладено функції із запобігання і протидії корупції в Компанії, ознайомилися з ключовими аспектами діяльності ДП «НАЕК «Енергоатом» на новому ринку електричної енергії. Зокрема, перший заступник генерального директора з продажів на оптових ринках відокремленого підрозділу «Енергоатом-Трейдинг» Роман Сутченко ознайомив присутніх з правилами нової моделі енергоринку, порядком і умовами його функціонування відповідно до положень нормативно-правових актів.