Діяльність

На Хмельницькій АЕС нагородили учасників ХХV ювілейного конкурсу «Атомна енергетика і ми»

Розмір шрифту

Скинути
23.05.2019

22 травня в інформаційному центрі ХАЕС відбулося свято творчої, розумної і цілеспрямованої молоді. Нагородження призерів конкурсів рефератів, журналістського та конкурсу дитячої творчості, пройшло в святковій атмосфері.

Саме колектив Хмельницької АЕС один із перших, четверть століття тому, запровадив дитячий конкурс «Атомна енергетика і ми», і як говорили під час нагородження учасники заходу, став популярним далеко за межами зони спостереження ХАЕС.

Цьогоріч на конкурс рефератів, який щороку розширює свою географію, було представлено  шістнадцять робіт. Юні дослідники обрали різні теми, що стосуються галузі атомної енергетики. Гран-прі  конкурсу удостоєна робота учня Славутської ЗОШ №1 Дмитра Палія «Торій – паливо майбутнього». Перше місце в конкурсі виборола учениця 9 класу Берездівського ліцею Ганна Зінчук із рефератом «Дослідження роботи турбогенератора ТВВ-1000-2-МУЗ, забезпечення максимальної надійності енерговиробництва та його економічності». Робота Ганни отримала також високу оцінку на Всеукраїнському конкурсі, організованому Енергоатомом  та  Українським ядерним товариством, де відзначена найвищою нагородою.

Високої оцінки – першого місця -  заслужив реферат учня 11 класу Судилківської ЗОШ Шепетівського району Богдана Тригубця «Роль Хмельницької АЕС в енергетичному потенціалі України». Друге місце розділили між собою нетішинські учні Тарас Лукашук та Микола Матвійчук. Дипломом третього ступеня відзначена робота учениці 7-В класу Нетішинської ЗОШ №1 Віталіни Войтюк.

У рамках нагородження конкурсантів, учасникам факультативу «Вступ в атомну енергетику», який передував написанню наукових та творчих робіт, вручили відповідні сертифікати.

Переможців конкурсу вітав заступник генерального директора з кадрів та соціальних питань ВП ХАЕС Віктор Демидюк. Він наголосив, що участь у написані наукових робіт сприяє розширенню світогляду випускників у визначені майбутньої професії, серед яких є престижною робота в атомній  енергетиці, зокрема, і на Хмельницькій АЕС.

На розгляд журі у конкурсі робіт юних журналістів було представлено 15 робіт у різних жанрах. Одностайним рішенням журі гран-прі удостоєна нетішинка Дар’я Березька. Саме її анімаційний відеоролик було продемонстровано під час нагородження учасників конкурсу. Також було повідомлено, що перше місце розділили між собою старшокласниця Славутської ЗОШ №4 Анастасія Вознюк, яка представила  відеосюжет «Енергогігант: надійність і безпека» та вихованка дитячої художньої школи із міста атомників Анна Гайдук із мультфільмом «З атомною енергією у майбутнє». Учень Нетішинського НВК Ілля Ткачук, поділився своїми враженнями від відвідин ядерного об’єкта у прозовому творі «Чи безпечно жити поблизу Хмельницької АЕС». На другій позиції робота учениці Клепачівського НВК Славутського району Софії Фаткіної «Атомна енергетика і ми» та Крістіни Петровської з відеосюжетом «Професії в атомній енергетиці». Третьою стала учениця Славутського ліцею Марина Поємчук із анімаційним фільмом «Екскурсія у майбутню ХАЕС».

Родзинкою конкурсу став також відеосюжет англійською мовою учнів нетішинського НВК Анни Карпової та Крістіни Петровської. Під керівництвом досвідченого вчителя Тетяни Карпової восьмикласниці підготували роботу на тему «Атомні професії», що стала переможцем Міжнародного учнівського конкурсу проекту ENEN+ від EURATOM.

У церемонії нагородження юних журналістів взяли участь доктор наук із соціальних комунікацій, професор, завідувачка кафедри журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. академіка Степана Дем'янчука Ольга Мітчук та заслужений журналіст України Віктор Мазаний. Вони вітали талановиту творчу юнь, запрошували на навчання до вишу за спеціальністю журналістика.

Зокрема, Віктор Мазаний, який є автором двох книг про діяльність Хмельницької АЕС, розповів призерам конкурсу про свою прихильність до міста енергетиків Нетішина, який він пам’ятає ще на стадії будівництва та є активним прихильником розбудови ХАЕС.

На конкурсі юних художників було представлено 136 творчих робіт учнів загальноосвітніх шкіл міст Нетішина, Славути, Острога та населених пунктів Хмельницької та Рівненської областей зони спостереження ХАЕС у таких жанрах, як графіка, живопис, декоративно-ужиткове мистецтва. Гран-прі цьогоріч удостоєна робота неодноразової призерки конкурсу «Атомна енергетика і ми» Анни Гайдук із Нетішина. За найкраще розкриття і відображення теми конкурсу відзначені вихованки Нетішинської дитячої художньої школи Єлізавета Кулішова та Уляна Марченко, які посіли перше місце. На другій сходинці Дарія Штундер із села Кутянка Острозького району та Мар’яна Вихованець – також учениця Нетішинської художньої школи. Третє місце також розділили між собою учениця будинку дитячої творчості Дар’я Дем’янчук та вихованка художньої школи міста Нетішина Діана Шостак.

Відзначені також кращі роботи у номінаціях: за краще живописне рішення, за краще графічне рішення, за оригінальність, за краще декоративне рішення. Варто зауважити, що серед учасників цьогорічного конкурсу є і зовсім маленькі художники, діти, які ще не досягли шкільного віку та мають своє бачення атомної енергетики.

Під час відзначення найуспішніших учасників конкурсу начальник відділу роботи з громадськістю та ЗМІ Тетяна Лиситчук повідомила, що  саме двадцять п’ять років тому було започатковано конкурс «Атомна енергетика і ми». Тоді працівники  інформаційного центру ХАЕС і не здогадувалися, що за певний час це творче змагання розширяться за межі міста енергетиків, зони спостереження Хмельницької АЕС та досягне Всеукраїнського та міжнародного рівнів.

Урочисте підбиття підсумків регіонального конкурсу завершилось врученням подяк від генерального директора Хмельницької АЕС Миколи Панащенка педагогам, які активно співпрацюють з ХАЕС в організації та популяризації конкурсу серед учнівської молоді.