Діяльність

Визначено переможців Всеукраїнського конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ»

Розмір шрифту

Скинути
25.04.2019

Фінал Всеукраїнського конкурсу рефератів серед учнівської молоді «Ядерна енергія і світ», організованого НАЕК «Енергоатом» і Українським ядерним товариством, відбувся у Києві 23-24 квітня 2019 року. Для участі у фінальних змаганнях до Києва з міст-супутників АЕС України Енергодара, Вараша, Южноукраїнська, Нетішина, а також Харкова, Львова та Іванківського району Київської області приїхали 21 учасник – старшокласники-переможці перших конкурсних етапів, що проводили атомні електростанції, ВП «Атомремонтсервіс», НУ «Львівська політехніка», Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна та Іванківський районний відділ освіти Київської обл. Відзначимо, що львівські учні за підтримки «Львівської політехніки» вперше взяли участь у цьому конкурсі.

Українське ядерне товариство та НАЕК «Енергоатом» проводять Всеукраїнський конкурс рефератів вже понад 10 років. Він користується популярністю серед учнів старшої школи, які цікавляться проблематикою ядерної галузі та розглядають можливість пов’язати своє життя з професією атомника.

Вітаючи конкурсантів, голова конкурсного журі, президент УкрЯТ, директор з кадрів та соціальних питань «Енергоатома» Григорій Муляр наголосив: «Атомній енергетиці потрібні молоді професіонали. Наша кадрова служба докладає та буде докладати зусиль для того, щоб ви обрали атомну енергетику та студентство в профільних ЗВО, а згодом прийшли працювати на підприємства атомної енергетики».

Учасники конкурсу зазвичай привносять новітні тренди і з вибору тематики конкурсу, і зі способу подачі матеріалу. Якщо у перші роки проведення конкурсу в роботах учасників домінувала технічна тематика, то вже цьогоріч багато учасників обрали для себе теми, пов’язані з соціальною та екологічною проблематикою, питаннями ставлення місцевого населення до АЕС та атомної енергетики.

Закономірно, що серед переможців конкурсу, визначених журі, передусім опинилися роботи, автори яких проводили власні дослідження з тем, які, на їх думку, є актуальними для ядерної галузі, та ті, що пропонували нестандартні підходи до вирішення існуючих проблем атомної енергетики.

Переможцями Всеукраїнського конкурсу рефератів серед учнівської молоді «Ядерна енергія і світ» було визначено:

  • Гран-прі – робота Зінчук Ганни «Дослідження роботи турбогенератора ТВВ-1000-2-МУЗ, забезпечення максимальної надійності енерговиробництва та його економічності» (с. Берездів Хмельницької обл.);
  • Перше місце – робота Атаманенко Тетяни «Терміносистема атомної енергетики та її відображення в спеціалізованих довідниках» (м. Енергодар Запорізької обл.);
  • Друге місце – робота Каваки Вікторії «Ставлення мешканців Южноукраїнська до ЮУАЕС» (м. Южноукраїнськ Миколаївської обл.);
  • Трете місце – робота Регещук Ольги «Атомна енергетика проти альтернативних джерел енергії. Хто кого?» (м. Вараш Рівненської обл.).

Заохочувальні призи за проявлений інтерес, ґрунтовність підходу та сумлінне ставлення до навчально-освітнього процесу отримали: Височина Євгенія за роботу «Атомна енергетика та молодь – крокуємо разом» (м. Енергодар); Ушко Ангеліна за роботу «Жінка в атомній енергетиці» (м. Вараш); Єчкало Маргарита за роботу «Визначення стресостійкості та рівня страху мешканців як міста з ядерним реактором» (м. Енергодар). Також всі учасники конкурсу отримали сувеніри і подарунки від «Енергоатома» і Українського ядерного товариства.

Під час нагородження член журі, виконавчий секретар Українського ядерного товариства, заступник директора з комунікацій НАЕК «Енергоатом» Данило Лавренов подякував всім за високий рівень представлених робіт та побажав учасникам майбутніх професійних та наукових успіхів. «Ми бажаємо всім, хто закінчує школу, вступити до закладів вищої освіти і продовжити успішне навчання за тим фахом, який вам до вподоби. І якщо ви берете участь у таких конкурсах, то ми сподіваємось, що вибрана вами сфера буде тісно пов’язана з атомною енергетикою», - наголосив Данило Лавренов. Він висловив надію, що у наступному році географія конкурсу та його переможців буде розширена, а також запросив львівських школярів заохочувати друзів та знайомих і звертатися за більш детальною інформацією стосовно роботи АЕС України і світу до УкрЯТ і Енергоатома.

Під час перебування в Києві фіналісти конкурсу не тільки познайомились та поспілкувались один з одним, а й відвідали з екскурсіями Київський планетарій, Національний музей історії України у другій світовій війні, де оглянули виставку сучасного музейного проекту «Український схід».