Діяльність

Тренди Х Конкурсу наукових доповідей серед молоді: кращі науковці в наукових підрозділах, ІТ-жінки та «житлове питання»

Розмір шрифту

Скинути
11.06.2018

Тренди Х Конкурсу наукових доповідей серед молоді: кращі науковці в наукових підрозділах, ІТ-жінки та «житлове питання»

Виконавча дирекція з ядерно-радіаційної безпеки та науково-технічної підтримки, Науково-технічний центр і Запорізька АЕС здобули перемогу у ювілейному десятому конкурсі наукових доповідей серед молодих працівників НАЕК "Енергоатом", фінал якого відбувся 7-8 червня 2018 року в центральному офісі Компанії.

За виробничим напрямом у конкурсі взяли участь 10 співробітників НАЕК "Енергоатом".  Виходячи з однакової кількості балів, що отримали номінанти, перше та друге місця конкурсній комісії довелося розділити. В іншому обійшлося без сюрпризів. Адже перше місце цілком закономірно отримали молоді науковці Павло Бізюк з відокремленого підрозділу «Науково-технічний центр» та Роман Глушенков з Виконавчої дирекції з ядерно-радіаційної безпеки та науково-технічної підтримки. Павло Бізюк розповів про розробку програми для розрахунку лінійних енерговиділень і допустимих коефіцієнтів нерівномірності об’ємного енерговиділення в активній зоні ВВЕР-1000, з урахуванням деформації ТВЗ. А Роман Глушенков – про дослідження режимів зміни потужності для експлуатації енергоблоків ВВЕР-1000 у режимі добового регулювання потужності. Обидві тематики дуже актуальні для Енергоатома, з урахуванням як поточних так і перспективних завдань. 

Друге місце взяли дівчата із Запорізької АЕС: Тетяна Полякова та Вікторія Гаврильченко, які нагадали загальновідомий факт, що насправді чоловіки прийшли в IT-сферу завдяки жінкам, а ніяк не навпаки*. Вони представили доповіді «Програмне забезпечення для повірки системи дистанційного контролю зусиль СДКУ-1000» та «Автоматизована система організації заповнення стенду для відомчої повірки нейтронного аналізатора розчину бору».

Третє місце посів представник Хмельницької АЕС Олександр Бянов із цікавою технологією доповненої реальності, яку він пропонує використовувати у навчальних процесах.

Дещо простіше було визначитися комісії з соціально-профспілкового напрямку, адже тут змагалися лише 6 представників Компанії. Перше місце у цій номінації посіла Тетяна Соловіцька, молодий представник Запорізької АЕС, яка представила власне аналітичне бачення розв’язання проблеми власного житла  для молодих працівників. Друге та третє місця здобули  Олена Твердохліб з Южно-Української АЕС з пропозиціями щодо компенсації частини вартості найму житла з метою утримання молодих працівників в галузі та Тетяна Федорова з Рівненської АЕС, яка проаналізувала можливості корпоративних ЗМІ у забезпеченні розвитку культури безпеки. 

* Двійковий код винайшла математик Ада Августа Лавлейс, яка до того ж написала першу програму і ввела ключові поняття програмування (цикл і робоча група). Її вчителем була авторка книги «Взаємозв'язок фізичних наук», астроном і математик Мері Сомервилль. Математик і офіцер ВМФ Грейс Хоппер написала перший компілятор. Вона працювала з першими електронними комп'ютерами, впровадила стандартизацію в практику тестування і розвивала ідею машинно-незалежних мов. Саме під її керівництвом був створений перший високорівнева мова COBOL.