Діяльність

На РАЕС стартували конкурси професійної майстерності

Розмір шрифту

Скинути
23.05.2019

На Рівненській АЕС розпочалися конкурси професійної майстерності, які цьогоріч стартували з цеху теплової автоматики та вимірювань.

Щорічні конкурси профмайстерності серед молодих працівників АЕС проводяться з метою закріплення професійних навиків, теоретичної підготовки працівників, підвищення рівня їх кваліфікаційної підготовки, зростання продуктивності праці, розвитку культури безпеки, удосконалення знань та вмінь працівників для забезпечення безпечного виконання робіт і поширення кращого досвіду.

На Рівненській АЕС цьогорічні конкурси пройдуть за 11 професійними спрямуваннями. Перший з них стартував серед восьми молодих працівників цеху теплової автоматики та вимірювань (ЦТАВ) за професією електрослюсар з обслуговування автоматики та засобів вимірювання електростанції. Варто відзначити, усі учасники мають вищу освіту та певний досвід роботи на електростанції.

При перевірці теоретичних знань конкурсанти відповідали на запитання за курсами: охорона праці, пожежна та радіаційна безпека, правила технічної експлуатації, основи електротехніки та електроніки, метрологія, теплотехнічні вимірювання, спеціальна технологія та якісний ремонт. В ході практичної частини конкурсу його учасники на спеціальному стенді-тренажері виконували роботу з усунення дефекту в схемі керування електроприводною арматурою з УКТЗ. Молоді працівники ознайомлювались з виконавчою схемою, перевіряли працездатність приладів, шукали та усували дефекти в схемі з дотриманням правил охорони праці. Як розповів член комісії, заступник начальника ЦТАВ РАЕС по роботі з персоналом Володимир Чигаркін, конкурсантів оцінювали за такими критеріями: підготовка робочого місця та необхідних інструментів й пристроїв, правильність послідовності операцій та їх виконання, відсутність порушень вимог охорони праці, вміння застосовувати інструменти і пристрої, тривалість виконання робіт. В цілому на виконання усього процесу кожному учаснику надавалось до 20 хвилин часу.

За результатами конкурсу третє місце посів Микита Гусев, другу сходинку зайняв минулорічний переможець Віктор Мазлай та перше місце виборов Юрій Козодой, який здобув найбільшу кількість балів як у теоретичній, так і в практичній частині конкурсу. Переможець працює на РАЕС близько 13 років, вже вдруге є учасником даного конкурсу та сьогодні готується в резерв на майстра виробничої групи лабораторії електроприводної арматури цеху. Минулоріч на станційному конкурсі профмайстерності хлопець посів друге місце, проте це лише мотивувало його готуватися ще більш ретельніше. «До цьогорічного конкурсу готувався ретельно, практичні навички вдосконалював на стенді-тренажері, а з книжок підтягував свої теоретичні знання. Звичайно хвилювався, проте в результаті підтвердив, в першу чергу собі, власну майстерність. Впевнений це великий плюс в моїй кар’єрі», - підкреслив Юрій Козодой.

Володарі призових місць будуть нагородженні грошовими преміями з призового фонду у сумі 10500 гривень. Також золотий призер представлятиме РАЕС на галузевому конкурсі профмайстерності, який відбудеться у жовтні в місті-супутнику Запорізької АЕС Енергодар. Наступний конкурс на РАЕС пройде 3-4 червня за професією токар в цеху підготовки виробництва енергоремонтного підрозділу.