Діяльність

На енергоблоці №6 Запорізької АЕС проводиться заміна щитів постійного струму

Розмір шрифту

Скинути
13.02.2020

На Запорізькій АЕС під час ремонтної кампанії на енергоблоці №6 на третьому каналі системи безпеки виконуються роботи з заміни двох комплектів щитів постійного струму. Заміна обладнання проходить в рамках Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України.

«Старе обладнання відпрацювало 30 років і тому підлягало заміні. Нові, модернізовані панелі мають мікропроцесорну систему контролю і сигналізацію, чого не було на старому устаткуванні. На новому обладнанні зроблена наглядна мнемосхема, на якій тепер видно, які споживачі знаходяться в режимі роботи, а які відключені, а також видається інформація щодо несправності», – зазначив старший майстер електричного цеху Запорізької АЕС Олександр Осташко.

Всього на енергоблоці №6 знаходиться шість комплектів щитів постійного струму. Паралельно з третім каналом системи безпеки вже йде демонтаж на другому каналі системи безпеки. Олександр Осташко підкреслює, що заміна щитів постійного струму це перший етап. На іншій позначці - заміна старої кабельної продукції на нову, вогнестійку. І на третьому етапі – пусконалагоджувальні роботи, після яких обладнання пройде комплексне випробування.

Щит постійного струму призначений для електропостачання споживачів в усіх режимах роботи. Усі параметри з щитів постійного струму оперативний персонал електричного цеху зможе бачити на панелях. А основні величини будуть виводиться на блочний щит управління.

Роботи з заміни щитів постійного струму виконує підрядна організація, а координують їх фахівці електричного цеху Запорізької АЕС. Попереду така ж заміна щитів постійного струму пройде на другому і першому каналі систем безпеки на енергоблоці №6 Запорізької АЕС.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - у 1995 році.