Діяльність

Енергоатом провів транскордонні консультації щодо ОВНС ЗАЕС та ЮУАЕС в рамках виконання процедур Конвенції Еспо

Розмір шрифту

Скинути
04.12.2017

24 листопада 2017 року в Орхуському центрі Міністерства екології та природних ресурсів України Мінприроди спільно з представниками НАЕК «Енергоатом» за участі інститутів-розробників звітів з оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС) Южно-Української та Запорізької АЕС та незалежних українських експертів провели транскордонні консультації відповідно до процедур Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті (Конвенції Еспо) із представниками зацікавлених закордонних країн. 
 

Компанією на початку 2017 року до Мінприроди, як компетентного органу із впровадження Конвенції Еспо в України, було направлено нетехнічні резюме матеріалів ОВНС ЗАЕС та ЮУАЕС, розділи «Транскордонний вплив» матеріалів ОВНС, а також повідомлення про плановану діяльність відповідно до статті 3 Конвенції Еспо.

Про проведення транскордонних консультацій результатів ОВНС були повідомлені зацікавлені сторони. У вказані в повідомлені строки, а також поза ними, Україна отримала відповіді щодо участі у транскордонних консультаціях з коментарями від 8 наступних держав: Австрії, Румунії, Словацької Республіки, Республіки Молдова, Польщі, Угорщини, Республіки Білорусь, а також Німеччини.

На всі отримані коментарі та питання українська сторона підготувала обґрунтовані відповіді, які в свою чергу були направлені задіяним сторонам в період з серпня по жовтень 2017 року.

Запрошення до участі в експертних консультаціях та громадських слуханнях відповідно до статті 5 Конвенції Еспо було направлено в кінці жовтня 2017 року всім вищевказаним зачепленим сторонам. Участь у зазначених заходах прийняли представники трьох країн - Румунії, Польщі та Молдови.

В ході зустрічі в рамках транскордонних консультацій фахівці Компанії, представники інститутів-розробників звітів з ОВНС та українські експерти ознайомили присутніх з основними висновками оцінки впливу на довкілля експлуатації ЗАЕС та ЮУАЕС й надали вичерпні відповіді на всі запитання зацікавлених сторін, в тому числі на питання, що стосувались ядерної та радіаційної безпеки, ядерних аварій, радіаційного моніторингу, поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами. На ці питання дали розгорнуті фахові технічні відповіді заступник головного інженера з модернізації та управління ресурсами ВП ЗАЕС Іванов В.В., заступник головного інженера з продовження терміну експлуатації, технології та інжинірингу ВП ЮУАЭС Кравченко І.В. та інші фахівці станцій, Дирекції Компанії, а також запрошені експерти українських наукових закладів. 

Виконання оцінки впливу на навколишнє середовище діючих енергоблоків Южно-Української та Запорізької АЕС є виключно ініціативою Енергоатому, що є гарною практикою та свідчить про відкритість, відповідальність та підвищену увагу до питань безпеки з боку Компанії. Слід зазначити, що Україна стала єдиною країною в Європі, яка успішно  реалізувала  спільний  проект «Україна-ЕС-МАГАТЕ» з комплексної оцінки безпеки усіх енергоблоків українських атомних електростанцій, в якому прийняли участь 63 міжнародних експерти з 20 країн світу. Жодна європейська країна досі не пройшла такої масштабної перевірки щодо безпеки енергоблоків АЕС.

Підсумовуючи зустріч Енергоатом запропонував міжнародним представникам відвідати будь-яку АЕС України, щоб на власні очі переконатись у високому рівні їх безпеки.

Нагадаємо, що вся звітна інформація щодо оцінки впливу на навколишнє середовище Запорізької АЕС та Южно-Української АЕС розміщена на їх офіційних веб-сайтах для доступу громадськості російською та англійською мовами:

ВП ЗАЕС: Документ 1, Документ 2.

ВП ЮУАЕС: Документ 1, Документ 2.

А також на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України за посиланням.