Діяльність

Енергоатом отримав перше місце серед державних компаній за Індексом прозорості

Розмір шрифту

Скинути
19.12.2018

НАЕК «Енергоатом» посіла третє місце серед підприємств України за індексом прозорості  та перше місце серед державних підприємств, отримавши 73 бали зі 100 можливих.

Такі результати були представлені у досліджені «Індекс прозорості сайтів українських компаній – 2017», який було підготовлено Центром «Розвиток КСВ» в рамках проекту «Розбудова потенціалу Національного контактного пункту з відповідальної бізнес-поведінки», що реалізується за підтримки посольства Королівства Нідерландів в Україні. Дослідження висвітлює основні напрями прозорості сайтів та висвітлення інформації з відповідальної поведінки ТОП-100 компаній в Україні, в тому числі багатонаціональних компаній. Серед ТОП-10 – 3 державні підприємства, лідером яких є НАЕК «Енергоатом».

Оцінювання рівня розкриття інформації з КСВ на веб-сайтах компаній здійснювалось за чотирма критеріями: «Зміст», «Звітність з корпоративної соціальної відповідальності», «Навігація» та «Доступність». За категорією «Звітність» − нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» увійшов у п’ятірку звітів, які відповідають стандарту GRI 4.0 та містять інформацію про виконання Цілей сталого розвитку. У категорії «Зміст» Компанія посіла друге місце з 44 балами із 50 за рівнем розкриття інформації з КСВ-політики та її результатів.

Довідка. Індекс прозорості сайтів українських компаній − ініціатива Центру «Розвиток КСВ», яка реалізується з 2011 р. Оцінюється рівень розкриття інформації з корпоративної соціальної відповідальності на сайті компанії. Методика оцінювання була розроблена компанією Beyond Business (Ізраїль) у співпраці з Центром «Розвиток КСВ», а в останні роки була доповнена. Так, доповненням 2017 року стала інтеграція Цілей сталого розвитку. Бали отримує як інформація щодо політики з КСВ, так і висвітлення результатів її впровадження за результатами року за всіма аспектами КСВ – управління, чесні операційні практики, права людини і трудові практики, захист довкілля, відповідальне споживання та відносини з громадою. Крім того, оцінювалися нефінансові звіти компаній, розміщенні на корпоративних сайтах, навігація сайтів та доступність розміщення інформації з КСВ. Учасниками оцінювання стали компанії відповідно до ТОП-100 найбільших платників податків в Україні у 2017 р. за даними Державної фіскальної служби та ТОП 10 найбільш прозорих кампаній відповідно до минулорічного Індексу прозорості.

Завантажити Індекс прозорості сайтів українських компаній