Діяльність

Запорізьку АЕС відвідала делегація Міністерства енергетики США

Розмір шрифту

Скинути
15.05.2019

На майданчику Запорізької атомної станції відбулася ділова зустріч делегації Міністерства енергетики США у складі Скотта Шрама з Національної адміністрації ядерної безпеки США, Джоеля Л’юіса з Ліворморської національної лабораторії ім. Лоуренса, Ренді Беллеза та Річарда Хейлі – з Окріджскої національної лабораторії, а також представників Офіса Міністерства енергетики США та Посольства США в Україні.

Під час зустрічі з генеральним директором Запорізької АЕС Олександром Остаповцем та його заступниками за провідними напрямками роботи була обговорена мета візиту, яка стосувалася  розгляду можливих шляхів співпраці в сфері забезпечення фізичного захисту ядерної установки, зокрема ВП «Запорізька АЕС».

Обговорювався і стан справ щодо здійснення реконструкції та модернізації інженерно-технічних засобів системи фізичного захисту Запорізької АЕС. Окремо розглядалися можливості надання технічної підтримки під час реалізації програм створення нових та технічного переоснащення існуючих підсистем системи фізичного захисту Запорізької АЕС.

Так, адміністрацією ВП ЗАЕС запропоновано співпрацю під час проведення технічного переоснащення інженерно-технічних засобів системи фізичного захисту ВП ЗАЕС із визначенням основних пріоритетів, що було підтримано колегами з Міністерства енергетики США.

Під час візиту гості відвідали машзали енергоблоків, комплекс з переробки радіоактивних відходів, майданчик сховища відпрацьованого ядерного палива, повномасштабний тренажер та галузевий тренажерний комплекс з підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру ЗАЕС.

Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 році, третій – в 1986 році, четвертий – в 1987 році, п'ятий – в 1989 році, шостий – у 1995 році.